Tepelné čerpadlo pre novostavby i rekonštrukcie

Pre tých majiteľov rodinných domov, ktorí majú obavy z komplikovanej inštalácie tepelného čerpadla, vyvinula značka Vaillant komplexný systém s jednoduchou montážou.

Jeho základom je tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split vzduch/voda (od 3 do 12 kW) s technológiou oddeleného chladivového okruhu. V spolupráci s interiérovým modulom uniTOWER dokáže zabezpečiť nielen vykurovanie, ale aj chladenie a prípravu teplej vody (190 l). Uplatní sa v novostavbách, ale aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota 63 °C.

2 1

Systém vykurovania sa dá ovládať aj cez smartfón či tablet, prostredníctvom internetu, aplikácie multiMATIC a internetového komunikačného modulu VRC 920 (v rámci balíku mobilDIALOG). Osvedčilo sa aj v susedstvách s hustejšou zástavbou, ide totiž o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu.

Zásadným argumentom pre jeho využitie v domácnostiach sú aj o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Je to tímový hráč, dokáže spolupracovať s ďalšími produktami značky Vaillant, ako sú solárne, fotovoltické systémy či centrálne riadené vetranie s rekuperáciou tepla.

www.vaillant.sk, www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk