2 a plus

Novinka s prírodným chladivom

Vysoká účinnosť a ochrana klímy môžu ísť ruka v ruke. Potvrdzuje to inovované monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda. Je naplnené prírodným chladivom R290 pre zníženie uhlíkovej stopy. To mu umožňuje podať nadpriemerný výkon a zároveň byť extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu.

Monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus (3-12 kW, A+++) je vhodné pre novostavby i staršie domy. Môže sa kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi – vďaka výstupnej teplote až 75 °C. V domácnosti sa postará o chladenie, vykurovanie i prípravu teplej vody. Systém sa dá nainštalovať už za jediný deň, bez významných stavebných úprav.

Pozostáva z tepelného čerpadla (vonkajšej jednotky) umiestneného v exteriéri a vnútornej jednotky uniTOWER plus (so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody). Môže sa doplniť aj o solárny ohrev.

So systémovým regulátorom sensoCOMFORT, internetovým modulom sensoNET a aplikáciou sensoAPP ho možno ovládať aj na diaľku cez aplikáciu v smartfóne či tablete. Elegantný dizajn zariadení aroTHERM nedávno získal prestížne ocenenie Red Dot Design Award. Zariadenie zároveň patrí k najtichším tepelným čerpadlám na trhu.

P2 plus
Zdroj: Vaillant

www.vaillant.sk