RAY Protherm

Jednoduché riešenie vykurovania pre rodinné domy, byty či chaty

Pre rodinné domy, byty, chalupy, chaty či väčšie objekty predstavujú elektrokotly stále najjednoduchšiu možnosť pre vykurovanie. Osvedčili sa taktiež v oblastiach, kde nie je dostupná plynofikácia.

Rozumnou cenou, nenáročnou montážou a spoľahlivým fungovaním vyniká nový rad závesných elektrických kotlov Ray (od 6 kW do 28 kW) značky Protherm. Tieto kotly sú vyrábané priamo na Slovensku a vďaka novej technológii (ktorá zahŕňa nové spôsoby regulácie) sú zároveň šetrnejšie, než staršie zariadenia tohto druhu.

Majú zabudované zdokonalené vysokoúčinné čerpadlo s nízkou spotrebou elektrickej energie, ktoré veľmi rýchlo dodá teplo pre radiátory či podlahové vykurovanie. Ich inštalácia je jednoduchá, umožňujú zapojenie do kaskády (s max. výkonom 196 kW, napr. pre bytové domy) a majú široké možnosti využitia aj v zložitejších vykurovacích systémoch.

elektrokotol Protherm Ray

Neprodukujú žiadne emisie, čo je výhodné pre ich použitie v oblastiach, kde sú časté inverzie a ohrozenia smogom. Ak sa skombinujú so smart regulátorom MiGo, ovládanie vykurovania bude možné aj na diaľku prostredníctvom internetu a aplikácie v smartfóne či tablete.

www.protherm.sk