image 78041 25 v3
Galéria(8)

Chytré a úsporné záložné zdroje od Schrack Technik

Partneri sekcie:

Spotreba energie, nároky na priestor, bezhlučná prevádzka, moderná komunikácia a profesionálne služby sú pri výbere optimálneho záložného napájania kľúčové. Spoločnosť Schrack Technik sa pri tvorbe svojho portfólia v maximálnej miere zameriava na dodržanie týchto parametrov. Svojimi výrobkami radu AVARA uvádza na trh prvé UPS, ktoré sú pripravené pre chytré siete „ Smart Grid Ready“.

details front
Details USMLM USMLT back
ECO ENERGETICKE HLADINY
efficiency
UPS SMART GRID READY
UPS zalozne zdroje
USMLT

Záložné zdroje AVARA Multi pre inteligentné siete

  • do 200 kVA
  • Malý pôdorys pre všetky výkony
  • Vysoká účinnosť 96,5 % (úroveň ECO 6)
  • Nulový dopad na napájací zdroj
  • Pokročilá komunikácia (Smart Grid Ready)

Rad Avara Multi je optimálnym riešením pre ochranu dátových centier a komunikačných systémov, dátových sietí, ako aj ďalších dôležitých systémov riadenia a zariadení. Dodáva sa vo výkonových modeloch 10 až 20 kVA s trojfázovým vstupom a jednofázovým výstupom a od 10 do 200 kVA  trojfázovým vstupom a výstupom s technológiou dvojitej on-line konverzie podľa klasifikácie VFI-SS-111 v zmysle požiadavky normy STN EN 62040-3.

Systém AVARA Multi je navrhnutý a skonštruovaný s využitím najmodernejších technológií a je riadení mikroprocesorom DSP zabezpečujúcim maximálnu ochranu pripojeným záťažiam bez dopadu a vplyvu na pripojené zariadenia s optimalizovanou úsporou energie. Vďaka jeho flexibilnému prevedeniu umožňuje plnú kompatibilitu s trojfázovým aj jednofázovým napájacím zdrojom.

Záložné zdroje AVARA Multi dokážu vyriešiť problém aj v prípade obmedzeného prívodu siete alebo napájania so záložného generátora či na miestach kde je potrebné obmedziť harmonické skreslenie prúdu. Majú nulový dopad na svoj napájací zdroj, čo môže byť sieťové napätie alebo generátor.

S využitím najmodernejších technológií boli navrhnuté aj trojúrovňové meniče NPC pre dosiahnutie účinnosti až 96,5% (v režime Smart Active 98%). Oproti bežným záložným zdrojom s účinnosťou 92% tak dokážu záložné zdroje Schrack ušetriť viac ako 50% elektrickej energie. Táto vysoká účinnosť umožňuje rýchlejšiu návratnosť vstupných investícií za menej ako 3 roky prevádzky.

Maximálnu spoľahlivosť a prevádzkyschopnosť je možné dosiahnuť zapojením až 6 jednotiek v redundantnej (n+1) alebo paralelnej konfigurácii. Paralelné UPS zostávajú v prevádzke aj pri prerušení komunikačného kábla. Technológie a výber komponentov s vysokým výkonom umožňujú systému dosahovať výnimočné charakteristiky a výkony v mimoriadne kompaktných veľkostiach. Najmenší celkový pôdorys iba 0,26m2 sa dosahuje u modelu AVARA MLT 20 kVA so zabudovanými  batériami. Typ vstupného stupňa zaisťuje účinník takmer 1 a tiež nízke skreslenie prúdu bez pridania objemných a drahých filtrov. Výstupný výkon pri účinníku 0,9, ktorý dáva až o 15% väčší výkon ako u bežných UPS na trhu, zaručuje širšie možnosti dimenzovania UPS aj pri možnom navýšení záťaže.

Viac o záložných zdrojoch UPS tu.

Schrack Technik je jednou z vedúcich spoločností v distribúcii štandardných a inovatívnych produktov pre oblasť elektrotechniky a energetiky. Koncern so sídlom v Rakúsku má silnú sieť dcérskych spoločností v centrálnej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobí viac ako 20 rokov. Svojim zákazníkom ponúka vysoko kvalitné, inovatívne produkty pre oblasti energetiky, priemyslu, inštalácií, elektrických zariadení, dátových sietí IT a disponuje širokou ponukou svietidiel. Na Slovensku má vybudované tri maloobchodné predajne a vlastný tím odborno-technických poradcov. Zákazníci môžu nakupovať aj cez profesionálny eshop. Okrem toho ponúka množstvo nástrojov a software pre projekčné kancelárie či elektrikárov, interaktívne e-katalógy a mnoho ďalšieho.

Schrack Technik s.r.o.
Ivánska cesta 10/C, 821 04 Bratislava
Tel.: +421/2/49108101
www.schrack.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Schrack Technik s.r.o.