Galéria(7)

Takto Vás náklady na vykurovanie nezaskočia!

Vymeňte s Internorm Vaše vysoké náklady na energiu za pohodlie a komfort.

5 dobrých dôvodov pre rekonštrukciu

Investičné náklady na výmenu okien alebo vchodových dverí sa často zdajú na prvý pohľad vysoké, ale ide o investície s trvalou hodnotou, ktoré sa rýchlo vrátia. Okrem toho sa zlepší komfort aj útulnosť bývania a výrazne sa zvýši hodnota vašej nehnuteľnosti.

Zdroj: Internorm

1. Úspora nákladov & energetická účinnosť

Nové okná a dvere znižujú spotrebu energie, a tým aj náklady na vykurovanie. Nižšia spotreba má pozitívny vplyv nielen na priebežné náklady na energie, ale významne prispievate aj k ochrane životného prostredia.

2. Pohodlie & útulnosť bývania

Vkusné, moderné okná a dvere, ktoré ladia so zariadením, vytvárajú príjemnú atmosféru a zvyšujú kvalitu bývania.

Vďaka optimálnej klíme sa miestnosti v zime rýchlejšie zohrejú, v lete príjemne schladia a nepríjemný prievan je minulosťou.

Zdroj: Internorm

3. Zvýšenie hodnoty & modernizácia

Rekonštrukcia zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti niekoľkonásobne. Okrem ekonomického zvýšenia hodnoty je pocit pohody a radosti z vlastných štyroch stien na nezaplatenie.

4. Čistota & bezstarostný balík

Certifikovaní montéri našich obchodných partnerov vykonajú výmenu rýchlo a vysoko profesionálne. Nie je dôvod vyhýbať sa výmene okien alebo vchodových dverí, pretože my sa o váš domov svedomito postaráme.

Zdroj: Internorm

5. Atraktívne dotácie

Štát poskytuje vyššie dotácie ako kedykoľvek predtým. Využite túto príležitosť a získajte späť veľkú časť investičných nákladov.

Rekonštrukcia stojí peniaze. Preto si nenechajte ujsť štátny príspevok Ministerstva životného prostredia SR na zlepšenie energetickej hospodárnosti rodinných domov. Ušetrite pri výmene nových okien a dverí vďaka projektu Obnov dom.

Kto môže požiadať o príspevok?

O dotáciu môže žiadať fyzická osoba, majiteľ alebo spolumajiteľ rodinného domu skolaudovaného pred 01.01.2013. Objekt musí byť vedený ako rodinný dom a využívaný prevažne na účel bývania. Energetická hospodárnosť pred obnovou domu sa musí určiť spôsobilou osobou v projektovom energetickom hodnotení alebo v energetickom certifikáte.

Zdroj: Internorm

Na čo môžem využiť príspevok?

Obnovou musí dôjsť k úspore primárnej energie minimálne o 30% oproti stavu pred obnovou a zároveň zrealizované aspoň jedno z povinných opatrení:

Výmena otvorových konštrukcií – okien, dverí, zateplenie: obvodového plášťa RD/strešného plášťa/podlahy/stropu atď. K tomu je možné pridať ľubovoľné z nasledovných opatrení ako napr. tepelné čerpadlo, fotovoltické panely, solárne kolektory, rekuperácia, tieniaca technika atď.

Aká je výška príspevku?

Maximálna výška príspevku je: – 18 000 EUR s DPH v prípade úspory primárnej energie v rozsahu 25-60% alebo 22 800 EUR s DPH v prípade, úspory primárnej energie viac ako 60 % oproti stavu pred obnovou RD a zároveň výška poskytovaného finančného príspevku je 95% celkových oprávnených výdavkov.

Zdroj: Internorm

Prečo by som mal modernizovať svoj dom?

V prospech výmeny starých okien môže hovoriť aj súčasný stav techniky. Nové technológie okien ponúkajú nielen vyššiu energetickú účinnosť a bezpečnosť, ale aj väčší komfort. S rôznymi I-tec inováciami, ako je napríklad I-tec Secure, I-tec Glazing alebo I-tec Shading sa Internorm špecializoval na požiadavky moderných okien.

Plánujete v rámci rekonštrukcie svojho domu úpravu na inteligentný dom? S I-tec Connect vytvoril Internorm inteligentné produkty, ktoré sú pripravené na Smart Home. I-tec Shading možno jednoducho a pohodlne ovládať cez smartfón alebo tablet.

Prečo by som mal renovovať s Internorm?

V Internorm získate okrem kvalitných produktov a špičkového poradenstva ešte dodatočný bonus. Každý Internorm partner Vám pri kúpe okien Internorm pomôže vybaviť a preplatí vyhotovenie energetických certifikátov v hodnote až do 600€.

Internorm Slovensko

Familie Sperrer 2019 9696 1920 1281
Homestories Sperrer DSC 3037 bearb ohneLampe bearb 1920x1280
Homestories Sperrer 2019 9959 bearb cmyk 1920x1280

Zdroj: PR článok Internorm s. r. o.