Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 3
Galéria(9)

Prevádzkové náklady manipulačnej techniky sú často podceňované

Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich ponúkajú firmám v priemysle aj v logistike vysoký výkon a úspornú prevádzku. Ak firma starostlivo plánuje vnútornú logistiku, manažéri musia zladiť investície do kvalitnej techniky s efektívnym pohybom tovaru, ako aj prevádzkové náklady samotnej techniky. Počiatočný cenový rozdiel sa zväčša vráti v životnom cykle vozíka formou úspory prevádzkových nákladov. Logistici stavebných firiem a dodávateľov stavebných látok vedia, aký význam majú dôsledné kalkulácie. Dokážu tiež oceniť radu odborníkov, ako vyberať vhodnú techniku, a to aj pre intralogistiku v prípade objemného, ťažkého nákladu typu stavebného materiálu.

Ako splniť požiadavky

Pri výbere vysokozdvižných vozíkov majú podniky z rôznych odvetví možnosť kombinovať v ponuke nemeckého koncernu Jungheinrich nielen veľkosť a nosnosť techniky, ale vybrať aj vhodný pohon. Jun gheinrich má popri rýchlom rozvoji vozíkov na batériový elektrický pohon, kde je lídrom, rovnako silnú pozíciu aj v segmente výkonných robustných vozíkov so spaľovacím motorom.

„Každý typ pohonu má svoje osobitosti a pre niektoré typy prevádzok sa hodí viac. Keď skombinujeme znalosť logistických procesov s ponukou, dokážeme zákazníkom pomôcť poskladať ideálnu zostavu manipulačnej techniky, ktorá dokáže zefektívniť materiálové toky a optimalizovať prevádzkové náklady,“ hovorí Martin Kozlov, produktový manažér Jungheinrich Slovensko.

Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich
Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 9
Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 8
Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 2
Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 5
Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 4
Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 7
Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 6

V čom sa líši hydrostatický vozík od klasického

V porovnaní so spaľovacími vozíkmi s hydrodynamickým meničom krútiaceho momentu je hydrostatický vozík prémiovým segmentom. Vyznačuje sa minimálnym množstvom mechanických komponentov podliehajúcim pravidelnej údržbe, akými sú prevodovka a brzdy. Servisný interval predstavuje 1 000 motohodín, kým pri štandardnom vozíku je o polovicu nižší. Moderná koncepcia hydrostaticDRIVE tiež znižuje spotrebu paliva o približne 30 percent.

Prenos krútiaceho momentu motora zabezpečuje regulačné čerpadlo na hydromotory kolies prúdením hydraulického oleja. Keďže pohyb je ovládaný iba zmenou tlaku a toku oleja, vozík dokáže meniť smer jazdy naozaj pružne. Otáčky motora sa počas zdvihu automaticky zvyšujú. Vďaka hydrostatickej technológii sa režimy jazdy a hydraulických funkcií vykonávajú rýchlo, presne a bez námahy. To sa v modernej logistike, ktorá zvyšuje rýchlosť materiálových tokov, no zároveň úzkostlivo šetrí každý štvorcový meter prevádzkových priestorov, nielen hodí, ale aj vypláca.

Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 7

Pohon a elektronické riadenie umožňujú vozíkom presnú prácu a optimálne dávkovanie výkonu. Vývoj prepojený s automobilovým priemyslom umožňuje zákazníkom Jungheinrichu myslieť aj na ochranu životného prostredia. Motory sa vyznačujú nízkymi emisiami výfukových plynov, čím s rezervou spĺňajú prísne európske smernice, a môžu byť vybavené aj filtrami pevných častíc.

Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 9

Zamerané na komfort a bezpečnosť obsluhy

K veľkoryso dimenzovanému nastaviteľnému pracovisku orientovanému na obsluhu pridáva hydraulický pohon pohodlné a účinné ovládanie. Prehľadná kabína so strešným oknom z vrstveného bezpečnostného skla bez mreže poskytuje výborný výhľad na všetky strany. Vozík sa pýši vysokou jazdnou stabilitou vďaka nízko položenému ťažisku a výkyvnej náprave s vysokým uložením.

Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 8

Na bezpečnosť jazdy dohliadajú aj asistenčné systémy „drive control“ , ktoré paralelne so znižovaním rýchlosti v zákrutách zároveň obmedzujú rýchlosť v závislosti od výšky zdvihu. Bezpečnostný balíček „Lift control“ zase dbá na bezpečnosť pri manipulovaní s bremenom a pri jeho dvíhaní.

Vysokozdvižné vozíky Jungheinrich 2

www.jungheinrich.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Jungheinrich spol. s r.o.