Najkompaktnejšie vysokovýkonné akumulátory na trhu: Nový rad Bosch ProCORE18V pre profesionálov

Bosch zdokonalil svoje akumulátory ProCORE18V pre profesionálov

Úplne nová výkonová trieda: Bosch zdokonalil svoje akumulátory ProCORE18V pre profesionálov a teraz ponúka najkompaktnejšie vysokovýkonné 18-voltové akumulátory na trhu ProCORE18V 4.0, 8.0 a 12.0 Ah.

Výsledkom kombinácie novej generácie článkov s vyššou kapacitou a vyhotovením akumulátorov s vylepšenou technológiou CoolPack je vysokokompaktný akumulátor s vyšším výkonom. Napríklad akumulátor ProCORE18V 8.0 Ah ponúka približne o 90 percent vyšší výkon ako štandardné 18-voltové akumulátory. To umožňuje remeselníkom pracovať rýchlejšie. Okrem toho so svojou GAL 18V-160 C Professional vytvoril Bosch najrýchlejšiu nabíjačku 18-voltových akumulátorov, ktorá je ako prvá na svete vybavená funkciou konektivity. A vďaka tomu môžu remeselníci dosahovať vyššiu produktivitu.

Akumulátory ProCORE18V „Compact“, „Performance“ a „Endurance“

Vysoký výkon, dlhá životnosť a kompatibilita s existujúcim radom – tieto parametre sú navrhnuté tak, aby uľahčili každodennú prácu, a sú poznávacím znamením nového radu akumulátorov ProCORE18V. Pre každú aplikáciu je k dispozícii optimálna veľkosť: Akumulátor „Compact“ ProCORE18V 4.0 Ah má jedinú vrstvu vďaka novým článkom s vyššou kapacitou. Je teda oveľa menší a ľahší ako štandardná dvojvrstvová batéria 4.0 Ah, ale ponúka rovnaký výkon. To uľahčuje sériové použitie alebo práce vykonávané nad hlavou.

Akumulátor –„Performance“ ProCORE18V 8.0 Ah je vhodnýna širšie spektrum aplikácií vrátane výkonovo náročných úloh. Jeho výkon je porovnateľný s výkonom napájacieho zdroja s 1 600 wattmi. Pre zvlášť intenzívne aplikácie s akumulátorovými vŕtacími kladivami, uhlovými brúskami alebo kotúčovými pílami je k dispozícii akumulátor „Endurance“ ProCORE18V 12.0 Ah.

Bosch ponúka najkompaktnejšie vysokovýkonné 18 voltové akumulátory na trhu ProCORE18V 4.0 8.0 a 12.0 Ah

Dlhšia životnosť vďaka vylepšenej technológii CoolPack

Akumulátory vybavené technológiou CoolPack majú podstatne dlhšiu životnosť ako bežné akumulátory. Umožňujú remeselníkom vykonávať vysokovýkonné aplikácie dlhý čas. Rozptyl tepla je maximalizovaný v dôsledku interakcie medzi niekoľkými súčasťami: Puzdro a chladiace prvky vnútri, ktoré celkom obklopujú každý jednotlivýčlánok, sú vyrobené z polyetylénu s vysokou hustotou. Materiál a špeciálna konštrukcia, ktorých cieľom je zväčšenie povrchovej plochy, umožňujú lepší odvod tepla. Okrem toho je akumulátor navrhnutý bez akýchkoľvek medzier, čím je zaistený optimalizovaný odvod tepla. Vylepšené konektory článkov z medi navyše poskytujú nižší odpor a tým aj vyšší výkon.

Akumulátor –„Performance“ ProCORE18V 8.0 Ah je vhodnýna širšie spektrum aplikácií vrátane výkonovo náročných úloh

Najrýchlejšia a svetovo prvá nabíjačka na18 voltov s funkciou konektivity

GAL 18V-160 C Professional je najrýchlejšia nabíjačka 18-voltových akumulátorov. Disponuje nabíjacím prúdom 16 ampérov a napríklad akumulátor ProCORE18V 12.0 Ah nabije na 80 percent za 35 minút – čo je dvakrát rýchlejšie než v prípade GAL 1880 Professional. Táto nabíjačka navyše ako prvá na svete ponúka funkciu konektivity. Remeselníci ju môžu jednoducho pripojiť k svojmu smartfónu pomocou aplikácie Bosch Toolbox a potom sú informovaní napríklad o zostávajúcom čase nabíjania a stave batérie. Navyše si môžu vybrať zo štyroch rôznych režimov nabíjania – od veľmi šetrného cez ochranu akumulátora až po superrýchle nabíjanie. Napríklad v režime „PowerBoost“ je možné akumulátor dobiť na polovicu vo veľmi krátkom čase a remeselníci tak môžu na stavenisku pracovať rýchlejšie.

Všetky akumulátory raduProCORE18V sú súčasťou systému „FlexiblePowerSystem“ od spoločnosti Bosch

 

Plná kompatibilita s existujúcim radom

Všetky akumulátory raduProCORE18V sú súčasťou systému „FlexiblePowerSystem“ od spoločnosti Bosch. Ten zaručuje kompatibilitu so všetkým novým a existujúcim elektrickým náradím a nabíjačkami akumulátorov v rovnakej napäťovej triede a ponúka tak remeselníkom možnosť plánovania a cenovú istotu.

Nové akumulátory ProCORE18V 4.0 Ah a 8.0 Ah sú k dispozícii od februára 2019 a akumulátor ProCORE18V 12.0 Ah a nabíjačka GAL 18V-160 C Professional od mája 2019. Všetky ceny sú odporúčané maloobchodné ceny bez DPH. Zmeny sú vyhradené.

Viac na www.bosch.sk

KategórieStavebná technika