KOMBIAIR nahrádza vetranie oknami.

My nebudeme mať rekuperáciu. Vyvetráme si otvorením okien! To fakt? Vstanete 3x za noc, aby ste vyvetrali?

Častou odpoveďou na otázku ako budete vetrať je krátka veta: „Otvorím okná!“
Na presvedčenie rozumne zmýšľajúceho človeka stačí informácia, že dvaja dospelí ľudia vydýchajú vzduch v spálni s plochou 16 m2 za 2-3 hodiny.

Vydýchajú vzduch do stavu, kedy ich telo neregeneruje, následkom je ranné zobudenie s pocitom únavy, bez oddýchnutia si, bez vyspania sa. Alternatívou k takému následku , bez riadeného vetrania s rekuperáciou, je zobudenie sa, vstanie, otvorenie okna dokorán pre intenzívne vyvetranie (v zime nasleduje pokles teploty z 22°C na 3 °C po 10 minútach) a nasleduje opätovné zaľahnutie.

Znova však len 2-3 hodinky. Potom treba znova vyvetrať, aby ste sa vyspali ?! Preto určite odporúčame riadené vetranie s rekuperáciou – Schiedel KOMBIAIR. Vyvetrá bez toho , aby ste vstali. Ticho, bez vašej účasti, lebo spokojne spíte a dýchate čerstvý vzduch. Vyvetrá, ušetrí a hlavne dodá čerstvý, čistý, dýchateľný vzduch bez prachu a nečistôt. Jeho výhodou je tiež, že ho môžete realizovať po etapách.

Zdroj: Schiedel

Samozrejmosťou je bezproblémová spolupráca s krbom pod komínom Schiedel KINGFIRE alebo s krbovými kachlami Schiedel SIRIUS.

Zdroj: Schiedel

Zelená oblasť je množstvo CO2, ktoré pre nás nie je problémom. Všetko čo dosahuje vyššie hodnoty nám spôsobuje malátnosť, zrýchlený tep, zlý spánok, problém so sústredením, nezáleží teda na dennej ani nočnej dobe. Vzduch by mal byť kvalitný 24 hodín denne, 365 dní v roku. Vtedy v dome žijeme, neprežívame.

Spodná zelená línia – 800 ppm*
Žltá línia – 1200 ppm
Červená línia – 1500 ppm

KombiAir – najtichšia rekuperačná jednotka na trhu a nepotrebuje technickú miestnosť.

Pri výbere vetracieho systému je potrebné dbať ešte na jeden aspekt, ktorý môže pri prevádzke nepríjemne prekvapiť. Problémom celej rady ponúkaných rekuperačných jednotiek je pomerne vysoká hlučnosť. Hlavnou výhodou Schiedel KOMBIAIR je bezkonkurenčne nízka hlučnosť, len 36 dB, čo je sotva počuteľná hranica. Tým sa radí medzi najtichšie výrobky na trhu s rovnakým zameraním.

Viac info na : www.schiedel.sk

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.