biskupice

V Podunajských Biskupiciach má vyrásť nový polyfunkčný dom

 V bratislavských Podunajských Biskupiciach chcú postaviť polyfunkčný dom za približne 16 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Na 6 342 metroch štvorcových bude umiestnený polyfunkčný dom a bytové domy. Predpokladaný termín začatia výstavby je druhý kvartál budúceho roka, ukončenie je naplánované na druhý kvartál roku 2024.

Navrhovateľom v EIA je spoločnosť DomBytDevelopment, ktorú vlastní v Bratislave už známy developer RETEP SLOVAKIA. Stojí napríklad za projektom LAMINI na Starých Gruntoch, rezidencie Karlove v Karlovej Vsi, alebo Pod Krásnou Hôrkou na Kramároch. Architektonicky bude pod taktovkou NIVEAU architekti.

Ortofotomapa | Zdroj: EIA / NIVEAU architekti

Navrhovaný objekt má byť situovaný medzi ulicami Kazanská a Podzáhradná. Areál susedí zo severu s Kazanskou ulicou a polyfunkčnými domami, z východu so záhradami rodinných domov a Podzáhradnou ulicou, a z juhu a západu rovnako so záhradami rodinných domov. Stavba predstavuje tri objekty prepojené halovou podzemnou garážou.

Objekt A je polyfunkčný dom so siedmimi nadzemnými podlažiami a ustúpeným podlažím. Objekty B a C sú bytové domy s tromi nadzemnými podlažiami a ustúpeným podlažím. „Objekt rieši v troch nadzemných sekciách spolu 95 bytov a nebytové priestory v sekcii A na prvom nadzemnom podlaží a druhom nadzemnom podlaží smerom do Kazanskej ulice,“ uvádza navrhovateľ.

SITA, raj