Bývanie á la Triangolo

V nitrianskom Starom Meste sa začala výstavba bytového domu s netradičnými tvarmi Triangolo. Pohľad naň je z ktoréhokoľvek uhla veľmi zaujímavý, z vtáčej perspektívy doslova trojuholníkový. Triangolo.

Pozemok na hranici nízkopodlažnej a viacpodlažnej zástavby, na ktorom bude umiestnený obytný dom Triangolo, je situovaný v atraktívnej lokalite na križovatke ulíc Hodžova a Spojovacia v nitrianskom Starom Meste. Okrem príjemného prostredia s rozrastenou zeleňou tvoria okolie mestská tržnica, nemocnica, školské zariadenia, plaváreň, úrady, obchody, reštaurácie, športoviská i plánované nákupné centrum Mlyny.

Silueta domu z dielne architektov Ivana Matušíka a Sebastiana Nagya pripomína čistú líniu morskej vlny, ktorá mu dodáva jedinečný vzhľad. Tvar úzkeho pozemku predurčil trojuholníkový pôdorys objektu. Prízemie štvorpodlažného domu poskytne priestory pre obchod alebo služby, prípadne administratívu. Na druhom až štvrtom podlaží bude 15 bytov: dvojizbové, trojizbové a dva štvorizbové mezonety. Najoriginálnejšími obytnými plochami sú tie na najvyššom poschodí, vzhľadom na ich strop kopírujúci vlnu strechy. Vznikne tak interiér s neobvyklou atmosférou. Prepojenie interiéru s exteriérom poskytuje ďalší prvok – balkóny v tvare trojuholníka. Zaujímavá bude aj východná a západná fasáda domu, obložená drevom v kombinácii so sklom. Oblú severnú fasádu a strechu pokrýva plech striebornej farby. Parkovanie pre obyvateľov tohto nového prírastku k atypickým bytovým domov je riešené formou státí na teréne, čiastočne i krytých.

Výstavba Triangola sa už začala a jej koniec je plánovaný na záver roka 2007.

Zdroj: Slovensko a Reality