kancelársky komplex OFFICE 142
Galéria(6)

OFFICE 142: príkladná rekonštrukcia

Partneri sekcie:

OFFICE 142, ktorý nájdete na jednom z hlavných dopravných ťahov vo východnej časti Bratislavy, zaujme už z diaľky fasádou z neomietaného tehlového muriva Terca.

Vajnorská ulica je síce vzdialená od hlavnej bratislavskej biznis zóny, napriek tomu tu nájdete neprehliadnuteľný kancelársky komplex OFFICE 142. Projekt vznikol prerábkou dvoch starších budov so spoločným prízemím. Trh s administratívnymi priestormi sa tak doplnil o ďalších päťtisíc štvorcových metrov.

Originálna fasáda v podobe neomietaného tehlového muriva z lícových tehál Terca
kancelársky komplex OFFICE 142
Lícové tehly Terca
Skutočne originálna prevetrávaná fasáda komplexu OFFICE 142 je zhotovená z lícových tehál Terca Menton.
Fasáda z režného muriva komplexu OFFICE 142 odkazuje na priemyselný charakter lokality

Developer Tatra Real sa rozhodol pre rekonštrukciu, ktorá by priniesla nielen modernejšiu a úspornejšiu prevádzku, ale aj atraktívnu architektúru. Na budovu už zďaleka upozorňuje originálna fasáda v podobe neomietaného tehlového muriva z lícových tehál Terca. „Tehlu sme si vybrali pre jej kúzlo. Tento materiál prepožičal našej budove originálny vzhľad a spravil ju tak výnimočnou a atraktívnou. Správnosť tejto voľby nám potvrdili aj naši nájomníci, ktorí si našu budovu vybrali aj vďaka jej tehlovému obkladu,“ hovorí Jaroslav Šuveg, riaditeľ Tatra Real.

Zrenovovaný komplex sa vyznačuje vysokým štandardom priestorov s využitím inteligentných systémov. Kancelárie prispôsobil investor na mieru konkrétnym záujemcom. OFFICE 142 sa na vysoko konkurenčnom trhu presadil svojou kvalitou. Obe budovy sú v súčasnosti plne prenajaté.

Originálna fasáda v podobe neomietaného tehlového muriva z lícových tehál Terca

Fasáda s industriálnym odkazom

Fasáda z režného muriva komplexu OFFICE 142 odkazuje na priemyselný charakter lokality. Lícové tehly Terca majú príjemný rustikálny vzhľad s drsným až vrásčitým povrchom, bez ostrých hrán a rohov. Objekt je navyše zasadený v upravenom okolí, kde kombinácia fasády z prírodného materiálu s vysadenou zeleňou pôsobí harmonicky a nabáda k oddychu. „Budova OFFICE 142 na Vajnorskej ulici doslova svieti a udáva smer, kam sa môže posunúť imidž tejto časti Bratislavy,“ dodáva Jaroslav Šuveg.

Skutočne originálna prevetrávaná fasáda komplexu OFFICE 142 je zhotovená z lícových tehál Terca Menton. Ide o stopercentne prírodný materiál s prakticky neobmedzenou životnosťou. Dekoratívne lícové tehly si bez ďalších povrchových úprav trvalo zachovávajú stálofarebnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom.

Lícové tehly Terca

Lícové tehly Terca od spoločnosti Wienerberger sa vyrábajú technológiou napodobňujúcou ručnú výrobu. Každá tehla sa tvaruje samostatne, nenájdu sa dva rovnaké kusy. Výhodou je bohatá škála farebných odtieňov a povrchových úprav.

www.wienerberger.sk

ZDROJ: Wienerberger s.r.o.