Bytový dom Jelenecká
Galéria(10)

Bývať moderne a pod Zoborom sa dá aj v komplexe Jelenecká

Nitriansky rezidenčný projekt Jelenecká spája moderné a štýlové bývanie s atraktívnou polohou pod Zoborom. Prináša ponuku 45 bytov na štyroch nadzemných a 7 mezonetov na dvoch ustúpených podlažiach. Všetky byty sú situované na juhozápad s výhľadom na dominanty Nitry. Súčasťou bytového domu je fitnescentrum.

Projekt Jelenecká sa nachádza v mestskej časti Zobor. Ide o moderné mestské bývanie situované v blízkosti lesa, ktoré však zároveň poskytuje aj iné možnosti trávenia voľného času pre všetky vekové skupiny. Lokalita ponúka možnosť krátkych aj dlhých výletov do lesov na Zobore, rodinný oddych prináša aj novovybudované detské ihrisko.

Obyvatelia tak získali ideálny priestor na vzájomné stretávanie, ktorý je navyše harmonicky začlenený do prostredia. Pôdorys objektu má tvar písmena L. Zvislý nosný systém tvorí železobetónový skelet, doplnený vo vnútri objektu o stužujúce steny. Vodorovný nosný systém tvoria monolitické železobetónové dosky hrubé 200 mm, omietnuté vápennocementovou omietkou.

Bytový dom Jelenecká
Bytový dom Jelenecká | Zdroj: Belevis

Výplňové murivo je zhotovené z keramických tehál s hrúbkou 300 mm. Železobetónové medzibytové priečky majú hrúbku 230 mm, nenosné deliace priečky v bytoch sú murované z keramických tehál a omietnuté vápennocementovou omietkou. Ako finálna povrchová úprava bola zvolená biela maľovka. Výplne stavebných otvorov, okná a balkónové dvere, sú väčšinou plastové, z exteriérovej strany s antracitovou farebnou úpravou, zo strany interiéru biele.

Sú zasklené izolačným trojsklom s prípravou na vonkajšie elektrické žalúzie. Strešné okná v mezonetoch možno ovládať teleskopicky. Vchodové dvere sa radia do kategórie protipožiarnych bezpečnostných. Obvodový plášť je kontaktne (ETICS) zateplený minerálnou vlnou. Finálnu povrchovú úpravu tvorí tenkovrstvová fasádna omietka a lícové tehly – klinkery.

Vrchné poschodie.
Vrchné poschodie. | Zdroj: Belevis

Do každého bloku sa vstupuje samostatne cez audiovrátnika. Parkovanie riešia kryté parkovacie miesta pod objektom a nekryté parkovacie miesta v tesnej blízkosti bytového domu. Bytový komplex Jelenecká stavil na nadčasový dizajn, ktorý bude slúžiť aj po mnohých rokoch užívania.

Bytový dom je kompletne dokončený s exkluzívnymi spoločnými priestormi – na všetkých poschodiach sú talianske tapety a nástenné drevené lamely. Všetky byty majú stropné chladenie a kúrenie ovládané smart technológiou. Stropný systém vykurovania a chladenia bytového komplexu Jelenecká zabezpečuje priaznivé klimatické pomery a tepelnú pohodu v dome tepelnými čerpadlami typu vzduch – voda.

Fotogaléria:

Bytový dom Jelenecká
Bytový dom Jelenecká
Bytovka roh budovy
Pohlaď z hora.
Vrchné poschodie.
Obývačka, terasa.
Vstup aj s predsienou
Spolocne priestory tapety

Bytový komplex Jelenecká, Nitra-Zobor

Výška investície: 6 mil. €
Investor: Belevis Development/ Jelenecká living
Architekt: AK Csanda-Piterka
Zhotoviteľ: Belevis Construction
Zastavaná plocha: 1 006 m2
Celková plocha bytov: 3 523 m2
Celková plocha komerčných priestorov: 416 m2
Realizácia: 10/2019 – 1/2022