Rezidenčný projekt Riviera Nitra

Klienti už kúpili viac ako polovicu bytov rezidenčného projektu Riviera Nitra

V rezidenčnom projekte Riviera Nitra v krajskom meste Nitra končí developer Ismont práce na hrubej stavbe prvej etapy. Stavebné práce sa začali na jar minulého roka.

Dva bytové domy majú 6 nadzemných podlaží a ostatné dva bytové domy majú 5, resp. 6 nadzemných podlaží. Najvyššie poschodia sú ustúpené a disponujú veľkometrážnymi 3-, 4- a 5-izbovými bytmi.

Developer so sídlom v Trnave priebežne predal 150 bytových jednotiek z 240, budúci majitelia 15 bytov stoja pred podpisom kúpnopredajnej zmluvy. Napríklad cena 2-izbového bytu v tejto novostavbe v Nitre je takmer 160-tisíc eur, 3-izbového takmer 185-tisíc eur.

Priamo v bytovom dome budú štyri obchodné priestory, pribudnúť by mala kaviarnička a ďalšie služby. Pre náročnejších klientov investor skombinuje bývanie v byte s predzáhradkou, ako je to v niektorých projektoch v hlavnom meste.

Projekt sa nachádza v lokalite s občianskou vybavenosťou vrátane škôl a športovísk, medzi Pieskovou a Vodnou ulicou, respektíve medzi Bratislavskou cestou a mestským parkom. Za architektúrou projektu stojí ateliér Csanda-Piterka, ktorý má v portfóliu najmä realizácie v Nitre.

Utlmenie realitného trhu

Podľa makléra Milana Štrbu zo spoločnosti Level real nastalo na realitnom trhu v Nitre isté ochladenie, nie však vo všetkých projektoch, napríklad v projekte Riviera je dopyt stále veľký. „Momentálne vieme klientom poskytnúť rôzne benefity, medzi ktoré patrí aj doložka v zmluve, že s dohodnutou cenou sa viac nebude hýbať a je teda pre klienta konečná,“ uviedol pre ASB Štrbo s tým, že klienti kupujú bývanie v projekte ako investičné aj pre vlastnú potrebu.

Rezidenčný projekt Riviera Nitra
Rezidenčný projekt Riviera Nitra| Zdroj: ISMONT

Predaj bytov nezastavil ani rast sadzieb úrokov hypoték. LEVEL real sa zaoberá klientmi, ktorí mali zazmluvnené podmienky ešte v letných mesiacoch, prípadne si vybavujú hypotéky podľa nových sadzieb. „Predávame projekty, pri ktorých sa očakáva, že klient má na potrebnú časť ceny vlastné zdroje, avšak vieme sa v prospech klienta dohodnúť aj na individuálnych podmienkach, čo sa týka platieb, ktoré mu najviac vyhovujú,“ podotkol Štrbo.

Developer Ismont pravidelne reagoval na ceny stavebných materiálov, ceny však zvyšoval iba pri nepredaných bytoch. V zmluvách nemá inflačné doložky. Podľa Štrbu je otázne, či by sa našiel klient, ktorý by pri aktuálnej inflácii podpísal zmluvu s inflačnou doložkou.

Rezidenčný projekt Riviera Nitra, Nitra

Developer:  Ismont
Investícia: 25 miliónov eur
Architekt: Csanda-Piterka
Počet bytov: 240
Počet parkovacích stojísk: 255 garážových, 50 vonkajších
Realizácia: 04/2021 –2023