image 80493 25 v1
Galéria(13)

Antikorové/nerezové siete X-TEND® a lanové zostavy I-SYS®

Partneri sekcie:

Bezpečnosť na druhú, tak by sa dala charakterizovať jedna z hlavných funkčných vlastností antikorových/nerezových sietí X-TEND®, ktoré používajú architekti, projektanti i dizajnéri po celom svete. Siete X-TEND® sú vlastným výrobkom pôvodne malého rodinného povrazníctva z Nemecka, založeného v roku 1880, dnes celosvetovo uznávanej a stále rodinnej spoločnosti Carl Stahl, udávajúcej trendy v oblasti nerezovej architektúry, lanovej, zdvíhacej, bezpečnostnej a viazacej techniky, ktorá disponuje viac ako 60 pobočkami na 5 kontinentoch sveta.

vyhlidka
ozelneneni
ozelneneni 2
hlavni foto
DSCN0982
5
4
3

Antikorové/nerezové siete X-TEND® a lanové zostavy I-SYS® : bezpečnosť a extrémne dlhá životnosť

Na českom a slovenskom trhu pôsobí od roku 1994. Špičkové vlastnosti našich antikorových sietí X-TEND® využívajú jednotlivci, obce, významné stredné a veľké firmy, ale i nadnárodné korporácie.

Antikorové/nerezové siete X-TEND®  poskytujú vďaka unikátnym vlastnostiam široké spektrum použitia

  • pre zvieratá, či ako dizajnový prvok do interiérov.
  • plnia bezpečnostnú funkciu proti pádu osôb, predmetov a úteku zvierat
  • funkčný materiál s veľmi dlhou životnosťou
  • ľahký, vzdušný, s veľmi dobrou svetelnou priepustnosťou a zároveň veľmi pevný s nosnosťou až niekoľkých ton
  • zaujímavý, nadčasový a dizajnový doplnok
  • bezúdržbový materiál, ktorý je šetrný k životnému prostrediu

Výroba sietí X-TEND® na zákazku

Antikorové/nerezové siete X-TEND® vyrábané na zákazku vlastnou technickou certifikáciou ETA (European Technical Approval ETA – 13/0650) potvrdzujúcou používanie antikorových sietí X-TEND® i ako istiaceho prvku proti pádu osôb (horizontálnemu i vertikálnemu). Samozrejmosťou je certifikácia nemeckého stavebného inštitútu (Deutches Institut für Bautechnik) na použitie sietí ako výplne zábradlí. Pri výrobe siete sú prepojené antikorové/nerezové laná a kompresné svorky na pevnú a pružnú konštrukciu. Silný charakter sietí, ktorý znesie extrémne vysoké zaťaženie, zaisťuje opačné vinutie oceľových lán. Spôsob výroby umožňuje vytvorenie nekonečnej siete súčasne pri zachovaní maximálnej stability. Siete X-TEND® sa vyrábajú z vysoko kvalitných antikorových oceľových lán triedy materiálu AISI 1.4401, v štandardnom priemere 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 3 a 4 mm. V závislosti od priemeru lana je možné vyrobiť šírku ôk 25 – 200 mm alebo väčšiu. Antikorové laná k dispozícii v priemere od 1 do 26 mm.

Medzi základné testy nerezových sietí X – TEND® patrí :

  • zaťaženie nerezovej siete X – TEND® v ťahu 500kg
  • pádová skúška s nerezovou guľou o váhe 100kg, z výšky 1m a z 2m
  • skúška bočného nárazu so skúšobným telesom s hmotnosťou 500kg, z pádovej výšky 900mm. Podľa ČSN 743305

Vďaka týmto testom môžeme vytvárať rôznorodé technológie . Avšak náš zákazník náš pán, a preto sme schopní a tiež sme už urobili niekoľko individuálnych testov, ktoré simulujú adekvátne predpokladanú situáciu.

www.carlstahl.sk