Tepelné čerpadlo

SIEA vydá ďalšie poukážky na tepelné čerpadlá z programu Zelená domácnostiam II

Partneri sekcie:

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vydá v utorok 1. marca 2022 ďalších približne 370 poukážok na tepelné čerpadlá pre domácnosti, ktoré vlani podali žiadosti v projekte Zelená domácnostiam II.

Približne 370 poukážok na tepelné čerpadlá agentúra vydá 1. marca v pravidelnom čase o 11. hodine. Dovtedy si môžu domácnosti podané žiadosti skontrolovať a v prípade potreby upraviť. Ak zistia chybu, môžu zadané údaje po prihlásení do informačného systému zmeniť s výnimkou údajov o mieste inštalácie. Na inštaláciu zariadení majú majitelia predĺženú lehotu päť mesiacov.

Aktuálne čaká v zásobníkoch na vydanie poukážok 554 žiadostí o príspevky na inštaláciu tepelných čerpadiel a 57 žiadostí k kotlom na biomasu.

Poukážky sa podľa podmienok projektu Zelená domácnostiam vydávajú automaticky v závislosti od toho, koľko ich je v obehu. Nové žiadosti zatiaľ nie je možné podávať k žiadnemu zo štyroch druhov podporovaných zariadení. Finančné alokácie plánuje SIEA navýšiť v prvom štvrťroku 2022 po schválení pripravovaného projektu Zelená domácnostiam III.

SIEA