Nitra

 V Nitre – Kyneku vyrastá nový obytný súbor za približne 25 miliónov eur

Po dokončení prvej etapy výstavby a kolaudácii sa prví nájomníci môžu sťahovať už v septembri 2023.

V Nitre časť Kynek vyrastá nový obytný súbor Slnečná pláň. Ide o vybudovanie bytových a rodinných domov a komplexnej občianskej vybavenosti, ako sú obchody, priestory pre podnikanie, škôlka, zdravotnícke zariadenie, denný stacionár, vrátane plôch verejnej zelene.

Investičný zámer realizuje developer Building Service, a.s., z Bratislavy, celkové odhadované náklady na realizáciu projektu sú približne 25 miliónov eur. Nové bývanie v Nitre sa realizuje v 5. etapách na ploche viac ako 50-tisíc metrov štvorcových. Vznikne tu viac ako 420 bytov a domov. Prvá etapa projektu by mala byť kolaudovaná v septembri roku 2023.

V rámci projektu postavia osem bytovych domoch s dvoma až štyrmi podlažiami, v ktorých bude 166 jednoizbových až štvorizbových bytov s rozlohou od 35 metrov štvorcových. Developer plánuje vybudovať aj 284 parkovacích státí v podzemí alebo na teréne. Záhrady a parky budú v celkovej rozlohe 6 500 metrov štvorcových.

„Stavebné povolenie je vydané na radové bytové domy, polyfunkčné bytové domy a bytové domy. V prevej etape, ktorá sa stavia teraz, bude 120 bytov. V projekte sú navrhnuté aj dvojdomy s prirodzenym súkromím a primerane veľkou záhradou,“ prezradil pre agentúru SITA zástupca investora Ivan Malenčík.

Nová štvrť bude mať podľa developera aj svoje námestie, ktoré bude poskytovať občanom priestor na organizovanie spoločenských a kultúrnych akcií, ako sú trhy, jarmoky, športové podujatia či ľudové pouličné vystúpenia.

SITA