Úspešný JAGA večer s atraktívnymi novinkami
Galéria(11)

Úspešný JAGA večer s atraktívnymi novinkami

V núdzi poznáš priateľa, vraví staré slovenské príslovie. My si síce núdzu nepripúšťame, ale ani nezastierame, že rok, ktorý máme pomaly za sebou, nebol pre nikoho v brandži jednoduchý. Možno s o to väčším úsilím vydavateľstvo JAGA toho roku zorganizovalo tradičný krst najnovších publikácií v bratislavskom divadle Astorka. Cieľ podujatia bol jasný – na chvíľu zabudnúť na finančné výsledky, uzávierky, prognózy a stráviť príjemný večer v spoločnosti ľudí s podobnými starosťami i radosťami.

Hlavným cieľom tohto tradičného spoločenského večera je však vzdať hold všetkým autorom, spolupracovníkom i obchodným partnerom a zadávateľom inzercie, bez ktorých by sa jednotlivé publikácie či časopisy neurodili. Aj v práve sa končiacom roku ich bolo neúrekom – okrem pravidelných a zavedených titulov, ktoré tvoria chrbticu vydavateľstva, to boli najmä nové projekty – webový portál pre všetkých domácich majstrov www.urobsisam.sk a časopis EkoDom.

Zvláštnu pozornosť si zaslúžili i novinky z knižnej produkcie vydavateľstva – či už tradičná Stavebnícka ročenka, alebo odbornou verejnosťou dlhodobo očakávané tituly Priemyselné podlahy a komunikácie v priemyselných parkoch, Okná, zasklené steny, dvere, brány a Energetický audit a certifikácia budov.

Autori krstených kníh, zľava – Anton Puškár, Eugen Nagy, výkonný riaditeľ vydavateľstva JAGA Marián Haršány, Klára Szomolányiová, Boris Vavrovič, Dušan Petráš, Ivan Chmúrny, Belo Füri – za moderátorkou JAGA večera Zlaticou Puškárovou a krstný otec, hlavný protagonista divadelného predstavenia „Kdo je tady ředitel?“, Michal Dlouhý

Nemenej nádejí vkladá vydavateľstvo i do aktuálnej novinky v oblasti populárno-náučných titulov, čerstvo vydanej publikácie Nízkoenergetický a energeticky pasívny dom. Oficiálnu časť večera, ktorú s typickou noblesou a šarmom moderovala Zlatica Puškárová, otvoril príhovorom výkonný riaditeľ vydavateľstva Marián Haršány. Po gratuláciách prítomným i neprítomným autorom nasledoval tradičný rituál krstu, keď úlohy krstného otca sa zhostil populárny herec z Českej republiky Michal Dlouhý.

Milou udalosťou bolo unikátne stretnutie na pódiu – vďaka krstu sa „na doskách“ prvýkrát stretla populárna moderátorka Zlatica Puškárová s otcom, špičkovým odborníkom v oblasti stavebníctva a spoluautorom jednej z krstených kníh, profesorom Antonom Puškárom. Podobne nenútená, priam rodinná atmosféra charakterizovala i ďalší priebeh slávnostného večera.

Okrem poďakovaní a gratulácií dalo vydavateľstvo prítomným ochutnať i z bohatej ponuky svojej budúcoročnej produkcie a potom už na pódiu zástupcov vydavateľstva vystriedali hostia z pražského Švandovho divadla. Prítomným divákom predstavili hru z pera známeho dánskeho enfant terrible svetového filmu Larsa von Triera s názvom Kdo je tady ředitel? O úspechu večera svedčí i fakt, že najodvážnejší hostia sa na následnom raute zabávali ešte dlho do neskorej jesennej noci.

… Jiří Šulc zo spoločnosti bauMAX SR s manželkou…
  
 Maroš Plško zo spoločnosti Schiedel s manželkou… … dekan Stavebnej fakulty STU v Bratislave Alojz Kopáčik s manželkou…
  
 … zľava – Vendelín Hozzánk zo spoločnosti HERZ a Rudolf Slezák zo spoločnosti Icopal… … Zuzana Sternová zo spoločnosti TSÚS s manželom Jurajom Sternom…
  
 … zľava – Albert Priehoda a Peter Markovič zo spoločnosti Xella Slovensko, František Kmiť zo spoločnosti Premac a Anton Viazanko zo spoločnosti Durisol-Stav… … Ľuboslava Osvaldová s manželom Robertom Osvaldom zo spoločnosti FINDOM-SK…
  
 … Andrea Kúdelová zo spoločnosti K-system… … Peter Černík zo spoločnosti STRABAG-ZIPP Development s manželkou…
… a ešte mnohé ďalšie osobnosti slovenského stavebníctva pokračovali v neformálnych rozhovoroch na sviatočnom raute.

(red)
Foto: Dano Veselský