Tondach v roku 2006 prvý raz prekročil 1 milión m2 predaných škridiel v SR

Spoločnosť Tondach Slovensko, s. r. o., Stupava, výrobca a predajca strešnej krytiny, v roku 2006 prvý raz prekročila 1 milión štvorcových metrov (m2) predaných škridiel na domácom trhu. Obrat spoločnosti sa medziročne zvýšil o viac ako 34 % na 400 miliónov Sk, oznámil konateľ spoločnosti Vladimír Šablica.

Pod hospodársky úspech podniku sa významne podpísalo spustenie zrekonštruovaného výrobného závodu – v Nitrianskom Pravne pred necelými dvoma rokmi tak vznikol najmodernejší závod na výrobu pálenej škridly v rámci rakúskeho koncernu Tondach. „Investície v Nitrianskom Pravne do konca roku 2006 presiahli sumu 550 miliónov Sk. Na tento rok sú naplánované ďalšie investície, a to do dostavby linky na výrobu keramického príslušenstva a rozšírenia skladových priestorov,“ avizoval Šablica. Vykázané výsledky, dodal, potvrdzujú správnosť rozhodnutia obnoviť výrobu pálenej škridly na Slovensku a svedčia o rastúcej obľube keramickej strešnej krytiny na našom trhu, čo je trend vo svete.

Jubilejnú 10. sezónu Tondach začal uvedením nového modelu pálenej škridly s názvom Bravura. Novinku vyvinuli odborníci spoločnosti Tondach Slovensko vo výrobnom závode pod vedením jeho riaditeľa Jozefa Geryka. „Ide teda o slovenskú škridlu vytvorenú špeciálne pre potreby domáceho trhu. Spája v sebe najnovšie technológie, hladký striedmy tvar a obľúbené povrchové úpravy, navyše je zachovaná dostupná cena výrobku. Škridla sa hodí na novostavby, rekonštrukcie starších domov, aj bytových, a na rýchle výmeny strešnej krytiny. Šablica očakáva, že jej predaj posilní pozíciu Tondachu na trhu. Nová keramická strešná krytina Bravura si všetky svoje vlastnosti zachováva počas celej životnosti, čo je minimálne 80 až 100 rokov. Tondach na ňu poskytuje záruku 33 rokov a v blízkej budúcnosti počíta s jej exportom.

Koncern Tondach Gleinstätten AG je vedúcim európskym výrobcom a dodávateľom keramickej strešnej krytiny a murovacích tehál. Vlastní 31 závodov v 10 krajinách Európy, zamestnáva viac ako 3 400 osôb. Ročná produkcia v krajinách strednej a východnej Európy predstavuje asi 445 miliónov kusov pálenej škridly a 300 miliónov kusov tehál.

Tondach Slovensko je 100-% dcérskou spoločnosťou koncernu Tondach Gleinstätten AG. Koncern na trh SR vstúpil v roku 1997. V r. 2001 zriadila spoločnosť centrálny sklad pre domáci trh v Stupave. V r. 2005 spustil Tondach výrobu v zrekonštruovanom závode v Nitrianskom Pravne. Celkovo má Tondach 96 pracovníkov.

Zdroj: TASR