Program rastúci dom
Galéria(3)

Program rastúci dom

Spoločnosť Ekonomické stavby (ES), výrobca murovaných rodinných domov v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku, predstavila domy, ktoré rastú s ich obyvateľmi.

„Pätnásť rokov staviame domy a pätnásť rokov vidíme, aké odlišné potreby majú naši klienti. Pre každú zo životných etáp je vhodný iný typ domu a jeho veľkosť. Vymysleli sme preto dom, ktorý bude žiť s našimi klientmi. Porastie tak, ako sa bude rozrastať rodina a ako budú rásť jej potreby,” povedal k novému programu Rastúci dom David Mencl, generálny riaditeľ spoločnosti Ekonomické stavby.

Slovenský klient má svoje špecifiká. Ak si nájde pre svoj dom to správne miesto, nerád sa neskôr sťahuje na iné miesto. V mieste svojho domova si vytvorí sociálne väzby a svoj dom a okolie neustále zveľaďuje. To všetko sa mu nechce opúšťať ani vtedy, keď dom už nevyhovuje potrebám rozrastajúcej sa rodiny. S programom Rastúci dom sa nemusí klient sťahovať, ale môže svoj domov prispôsobiť novým potrebám.

Ekonomické stavby vytypovali niekoľko domov, ktoré dokážu reagovať na zmenené potreby klientov. Domy sú od počiatku projektované tak, aby umožňovali jednoduché zväčšenie o ďalšie moduly domu. Najčastejší rozmer štartovacieho domu 3 + 1, ktorý veľkosťou zodpovedá potrebám a finančným možnostiam mladých rodín, sa môže postupne rozrásť až na 6 + 1 s garážou. Zároveň so základnou stavbou domu ES sa ­realizuje základový pás na budúce rozšírenie domu na obe strany. Tento základový pás je jedinou investíciou navyše oproti bežnej stavbe akéhokoľvek iného domu ES. Dom sa vždy zväčšuje bez toho, aby jeho užívatelia museli prerušiť bývanie v už obývanej časti domu.

(Zdroj: Ekonomické stavby)