image 89535 25 v1
Galéria(5)

Poznáme víťazný návrh Showroomu Schüco

Spoločnosť Schüco tento rok v januári zverejnila výzvu pre architektov, aby navrhli showroom, ktorý sa bude nachádzať v budove sídla firmy v Bratislave. Víťazná štúdia pochádza z ateliéru Hubinský x Kuklica x Smerek.

prezentacia  Hubinsky Kuklica Smerek architekti sutaz 2kolo Schueco 1 6
prezentacia  Hubinsky Kuklica Smerek architekti sutaz 2kolo Schueco 1 7
prezentacia  Hubinsky Kuklica Smerek architekti sutaz 2kolo Schueco 1 8
prezentacia  Hubinsky Kuklica Smerek architekti sutaz 2kolo Schueco 1 9

Výzva pre architektov
Vzhľadom na záujem odbornej verejnosti a klientov plánuje spoločnosť Schüco realizáciu showroomu v budove svojho sídla na Tomášikovej ulici 17 v Bratislave. V tejto súvislosti hľadala návrh architektonickej štúdie nového priestoru pre najlepšiu prezentáciu produktov. Verejne vyzvala architektonické ateliéry, aby sa podelili o svoje predstavy showroomu. Výzva sa stretla s vysokým ohlasom. Do prvého výberového kola sa prihlásilo až 18 záujemcov.

Do druhého kola komisia pozvala tri architektonické ateliéry:
Ing. arch. Martin Smerek / Hubinský x Kuklica x Smerek
Mgr. art. Richard Kilo, Ing. arch. Matej Honč / Kilo Honč, s.r.o.
Ing. arch. Pavol Ružbarský / Endorfine s.r.o.

Víťazný návrh showroomu
Všetky tri ateliéry predniesli mimoriadne kvalitné štúdie. Po prezentáciách a neverejnej diskusii určila komisia výsledné poradie takto:
1. miesto: Hubinský x Kuklica x Smerek
2. miesto: Kilo Honč, s.r.o.
3. miesto: Endorfine s.r.o.

Všetky tri štúdie si môžete prezrieť priamo na stránke Schüco. Podľa víťazného návrhu budú riešenia Schüco predstavené návštevníkom vo vizuálne príjemnom prostredí s množstvom zelene. V novom showroome bude niekoľko zón vrátane klientskej a prednáškovej zóny a kuchynky.

Spoločnosť Schüco ďakuje všetkým účastníkom, ktorí podali svoje ponuky ako aj tým záujemcom, ktorí sa z kapacitných, či iných dôvodov tejto výzvy zúčastniť nemohli. Ďakuje tiež za pozitívne reakcie na spôsob výberu návrhu nového showroomu.

Vizualizácie: Hubinský x Kuklica x Smerek