Obytná štvrť Ovocné sady vstupuje do druhej etapy výstavby

Ovocné sady charakterizuje developer ako dostupné bývanie predovšetkým pre rodiny s deťmi a aktívnych mladých ľudí.
Zdroj: JTRE

Prvú etapu komunitného projektu Ovocné sady odovzdá developer novým majiteľom už budúci rok. S výstavbou druhej etapy začína práve v týchto dňoch.

Najväčší rezidenčný projekt na území bratislavskej Trnávky sa teda bude realizovať celý pod taktovkou osvedčeného konzorcia. Druhú etapu Ovocných sadov postaví tím Strabag a Sytiq.Ovocné sady ponúkajú klientom na ploche 81-tisíc štvorcových metrov jednoizbové až trojizbové byty ako aj apartmány s parkovacím miestom.

Developer JTRE spolu s architektami stavili na jednoduchú ale funkčnú architektúru a verejné priestory s výbornými možnosťami na šport a relax. Chceli vytvoriť produkt ponúkajúci kvalitu za rozumnú cenu. Radenie jednotlivých domov vychádza z lineárnej výsadby ovocných sadov. Stromové aleje pozdĺž komunikácií navodia pôvodný charakter územia.

Súčasťou projektu je veľký centrálny park a materská škola s kapacitou 80 miest. Z 550 bytov prvej etapy ostalo voľných už iba 30, preto developer rozšíril ponuku o ďalších päť bytových domov so siedmimi až ôsmimi podlažiami, ktoré ponúknu 354 bytov rôznych veľkostí a 123 apartmánov.

„Sledujúc vývoj ponuky a dopytu na trhu novostavieb v Bratislave a zároveň aj rast cien stavebných prác a materiálov, približne na kvartálnej báze sme pristúpili ku korekcii cenníkových cien. Stále sa však držíme nášho cieľa – ponúknuť najdostupnejšie bývanie vo svojom segmente. Klientom vieme v rámci výhodnej ceny ponúknuť aj parkovacie miesto zadarmo,“ hovorí Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE.

Odovzdávanie bytov prvej etapy je plánované už v roku 2022, zvyšné objekty budú hotové o 24 mesiacov. Projekt vďaka spolupráci zainteresovaných strán ustál aj všetky výzvy súvisiace s následkami pandémie a postupuje vo výstavbe podľa dohodnutého harmonogramu.

„Sme presvedčení, že pre druhú etapu komunitného projektu Ovocné sady sme si nemohli vybrať lepších partnerov aj s ohľadom na kvalitu práce, ktorú doteraz na projekte odviedli,“ vysvetľuje Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.