Investície za viac ako milión priniesli Petržalke tri obnovené školské jedálne a kuchyne

Investície za viac ako milión eur priniesli Petržalke tri obnovené školské jedálne a kuchyne

Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, vynovené priestory pribudli na základných školách (ZŠ) na Prokofievovej, Dudovej a Turnianskej.

„Debarierizácia všetkých petržalských verejných ZŠ zas vytvorila inkluzívnejší priestor pre žiakov so zdravotným znevýhodnením,“ uviedla. Investícia do troch školských kuchýň dosiahla 950-tisíc eur.

„V rámci komplexnej obnovy vybraných kuchýň sme realizovali nové podlahy, maľovky, obklady, vymenili sme starú vzduchotechniku, elektroinštaláciu, rozvody vody a kanalizácie od podzemného po prvé nadzemné podlažie,“ vymenoval Miloš Holán z referátu investičných činností miestneho úradu. Okrem kuchyne opravili aj výdajne stravy s roletami, toalety pre personál a gastrozariadenie ako kuchynské stroje, nádoby a spotrebiče.

Investície za viac ako milión priniesli Petržalke tri obnovené školské jedálne a kuchyne
Investície za viac ako milión priniesli Petržalke tri obnovené školské jedálne a kuchyne | Zdroj: FB/Petržalka

Samospráva aktuálne dokončila aj projekt debarierizácie všetkých 11 ZŠ vo svojej správe za takmer 285-tisíc eur. Tá zahŕňa inštaláciu stoličkových výťahov v interiéri a bezbariérových rámp či zdvíhacích plošín v exteriéri pred vstupmi do ZŠ.

„Všetky ZŠ majú minimálne jeden stoličkový výťah na interiérových schodiskách, na deviatich sme osadili bezbariérové prístupové rampy a dve – Turnianska a Holíčska – majú aj zdvíhacie plošiny,” vysvetllil Holán.

Petržalka počas uplynulých rokov zrekonštruovala niekoľko školských areálov a zariadení. „V uplynulých štyroch rokoch takto samospráva investovala viac ako 900-tisíc eur na rozsiahlu rekonštrukciu a debarierizáciu toaliet na šiestich ZŠ,“ priblížila Halašková s tým, že ďalších približne 900-tisíc eur použila na rekonštrukciu školských kuchýň a ich vybavenie modernými spotrebičmi.

Ďalších 950-tisíc investovala počas poslednej modernizácie troch školských kuchýň. Modernizáciou prešlo zatiaľ sedem z 11 školských kuchýň v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti.

© SITA Slovenská tlačová agentúra