Fínsky developer prostredníctvom akvizície vstúpil na slovenský trh
Galéria(2)

Fínsky developer prostredníctvom akvizície vstúpil na slovenský trh

YIT Corporation dosiahla dohodu týkajúcu sa akvizície slovenskej stavebnej spoločnosti REDING a.s.

YIT získa 70 % akcií spoločnosti. Jej doterajší väčšinový majiteľ, Ing. Ladislav Veršovský, bude pokračovať vo vedení spoločnosti na pozícii predsedu predstavenstva, generálneho riaditeľa a akcionára s 30-percentným podielom. Dokončenie transakcie je podmienené kladným stanoviskom protimonopolného úradu.  Obchodná operácia je časťou stratégie YIT, ktorej cieľom je expandovať na trhy v strednej a východnej Európe.

Prostredníctvom uvedenej dohody sa operácie YIT International Construction Services rozšíria do novej krajiny – na Slovensko.  „Slovensko a jeho hlavné mesto Bratislava je rozvíjajúci sa trh, na ktorom vidíme v dlhodobej perspektíve dopyt po zlepšovaní podmienok bývania. Zdá sa, že stavebný trh sa po finančnej kríze začína stabilizovať. Očakávame, že v nadchádzajúcich rokoch HDP a stavebný trh budú rásť rýchlejšie, ako je priemer v EU,” hovorí Kari Kauniskangas, Senior Vice President spoločnosti YIT Group.

REDING a.s. je stavebná spoločnosť, ktorá sa zameriava na výstavbu obytných a komerčných budov. V rámci obchodných aktivít sa spoločnosť zameriava na obytné budovy, ako aj na rezidenčný development. Spoločnosť sa teší dobrej pozícii na trhu v Bratislave a okolí. Tržby spoločnosti REDING a.s. dosahujú úrovne okolo 30 miliónov eur za rok a spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1997, zamestnáva viac ako 150 pracovníkov. „Táto akvizícia nám poskytuje dobrý vstup na nový trh. Akciová spoločnosť REDING zamestnáva kompetentný personál a manažment a má dobrú reputáciu na trhu. Spoločnosť má rozpracovaných niekoľko projektov a taktiež vlastní pozemky pre budúce rezidenčné a komerčné developerské projekty na Slovensku,” hovorí Jouni Forsman z YIT.

„Spolupráca s YIT poskytuje spoločnosti REDING a.s. a jej zamestnancom veľký priestor na jej ďalší všestranný rozvoj, ako aj na rozšírenie služieb pre našich zákazníkov. Kombináciou schopností, možností a skúseností obidvoch spoločností môžeme expandovať v rezidenčnom developmente, a to predovšetkým využitím znalostí miestneho trhu pracovníkmi REDING a.s. finančnými zdrojmi a možnosťami medzinárodnej spoločnosti YIT,” hovorí doterajší hlavný akcionár spoločnosti Ing. Ladislav Veršovský.

YIT Corporation – je vedúcou európskou spoločnosťou v oblasti služieb pre systémy budov a v oblasti stavebných a priemyselných služieb. Staviame a rozvíjame aj udržiavame kvalitné životné prostredie v severských krajinách, Rusku a strednej Európe. V roku 2009 dosiahol obrat YIT 3,5 miliardy eur. Skupina zamestnáva 23 500 zamestnancov. Akcie YIT sú kótované na NASDAQ OMX Helsinki.

Ďalšie informácie sú k dispozícii na
www.yit.fi.