06 SO 206 smer do KE

Dostavba úseku D1 s tunelom Višňové sa môže opäť predĺžiť. Skloňuje sa jeseň 2024

Dôvodom je potrebná oprava zatiaľ zistených nedostatkov blokov sekundárneho ostenia tunela po predchádzajúcom zhotoviteľovi.

Dostavba úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové sa môže opäť predĺžiť, a to predbežne do septembra alebo októbra 2024. Dôvodom je potrebná oprava zatiaľ zistených nedostatkov blokov sekundárneho ostenia tunela po predchádzajúcom zhotoviteľovi. Potrebné je ešte skontrolovať stav väčšiny blokov tohto ostenia.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) o tom informoval vo štvrtok s tým, že súčasný zhotoviteľ skupina Skanska už skôr avizoval predĺženie lehoty stavebných prác o šesť až deväť mesiacov. S dokončením problematickej stavby sa predtým počítalo do konca roka 2023, prípadne začiatkom roka 2024.

„A teraz nechcem maľovať čerta na stenu, nechcem predikovať. Uvidíme ako dopadne sken zvyšných blokov sekundárneho ostenia, či to bude mať ďalší vplyv na predĺženie výstavby,“ povedal Doležal vo vysielaní na sociálnej sieti. „Nechceme podceniť kvalitu a bezpečnosť prác. Dôležité je, že v tuneli sa pracuje, robí sa aj na vonkajších objektoch, to je v tejto chvíli asi to najpodstatnejšie,“ uviedol minister.

SITA