ASB GALA večer 2008
Galéria(17)

ASB GALA večer 2008

Osobnosti zo sveta slovenského stavebníctva a architektúry sa 14. mája stretli vo Výstavnom pavilóne Slovenského národného múzea na Žižkovej ulici v Bratislave. Druhý ročník podujatia ASB Gala večer nadviazal na novú tradíciu z minulého roka a na základný kameň postavil ďalší stavebný prvok v pravidelnom stretávaní sa významných osobností. Podujatie za účasti takmer 300 špičkových developerov, architektov a predstaviteľov popredných realizačných firiem na Slovensku vyvrcholilo  odovzdávaním výročných ocenení, ktoré vyhlásil mesačník ASB o architektúre, stavebníctve a biznise v spolupráci s ekonomickým týždenníkom Trend.

Titulné foto: Ocenení na ASB GALA večere 2008 – zľava: v kategórii ASB – Stavebná firma roka 2008 Oto Hornáček, generálny riaditeľ HORNEX, a. s., v kategórii ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva roka 2008 Dušan Mráz, generálny riaditeľ DOPRASTAVU, a. s. a v kategórii ASB – Developer roka 2008 Pavel Trenka, člen predstavenstva HB REAVIS GROUP, a. s.

Ceny ASB sa podobne ako minulý rok odovzdávali v troch hlavných kategóriách – Stavebná firma roka, Developer roka a Osobnosť architektúry a stavebníctva. Piatich nominovaných spomedzi širšieho výberu významných spoločností a osobností vybrali v každej kategórii zástupcovia mienkotvorných médií – konkrétne časopisov ASB, TREND, Profit, Stavebné materiály, Inžinierske stavby, TZB, Tlačovej agentúry Slovenskej republiky, televízie TA3, a Slovenského rozhlasu. Následne o nominovaných hlasovala odborná porota, ktorá pozostávala zo 129 osobností z oblasti stavebníctva, architektúry, štátnej a komunálnej správy a zo zástupcov odborových združení a komôr. Každý člen poroty mal možnosť na základe vlastných skúseností a osobného presvedčenia odovzdať svoj hlas 1 nominovanému v každej kategórii. Víťazov v každej kategórii určilo sčítanie hlasov členov poroty.

V kategórii ASB – Stavebná firma roka 2008 zvíťazila spoločnosť HORNEX, a. s. a cenu si prišiel prevziať Oto Hornáček, generálny riaditeľ. ASB Osobnosťou architektúry a stavebníctva roka 2008s astal Dušan Mráz, generálny riaditeľ DOPRASTAVU, a. s. a v kategórii ASB – Developer roka 2008 zvíťazila spoločnosť HB REAVIS GROUP, a. s. (cenu prevzal Pavel Trenka, člen predstavenstva spoločnosti).

Významné počiny v oblasti architektúry a stavebníctva sú dielom mnohých profesií a sú pod drobnohľadom širokého odborného pléna. Preto zohľadnili ceny ASB aj názor širšej verejnosti. Paralelne s hlasovaním poroty sa prostredníctvom odborného stavebného portálu www.asb.sk uskutočnilo aj verejné hlasovanie. Zúčastnilo sa ho spolu 3047 hlasujúcich a v každej kategórii sa udelila cena, ktorá je výsledkom internetového hlasovania.

V kategórii ASB – Stavebná firma roka 2008 sa najvyššie umiestnila spoločnosť Skanska PS, v kategórii ASB – Developer roka 2008 spoločnosť J&T Real Estate a v kategórii ASB – Osobnosť architektúry a stavebníctva 2008 sa víťazom stal architekt Ferdinand Milučký.

Zoznam výhercov internetového hlasovania

V rámci programu, skvele moderovanému Andreou Vadkerti, sa časopis ASB a vydavateľstvo JAGA podieľali na charitatívnych činnostiach. Rozdali finančné dary Nízkoprahovému zariadeniu pre deti a mládež – Mixklub a Občianskemu združeniu Návrat.

„Tešíme sa ohlasom z minuloročného ASB GALA večera a záujmu o dnešný večer. Presviedča nás to, že sa nám aspoň čiastočne darí napĺňať cieľ, ktorý sme si vytýčili – a to vyzdvihnúť a oceniť kvalitnú a náročnú prácu vás, profesionálov v oblasti architektúry, developingu a stavebníctva,“ povedala okrem iného vo svojom príhovore šéfredaktorka ASB Martina Jakušová. „Želám vám mnoho úspechov vo vašej profesii, aby bolo v časopise ASB stále o čom písať v pozitívnom zmysle a aby bola v nomináciách ASB GALA o rok ešte väčšia „tlačenica“.

   Oto Hornáček  vo svojej ďakovnej reči položil auditóriu aj aktuálnu otázku: Kto postaví nový Zimný štadión v Bratislave? Cenu spoločnosti Hornex v kategórii ASB – Stavebná firma roka odovzdal Robert Hilkovič (v pozadí) z firmy ArcelorMittal Construction Slovakia, s. r. o.
   
Člen predstavenstva HB Reavis Group Pavel Trenka s cenou v kategórii ASB – Developer roka. Vedľa neho Rudolf Slezák, generálny riaditeľ spoločnosti Icopal, a. s. a Peter Kremský, šéfredaktor TRENDreality.sk. Cenu v kategórii ASB – Osobnosť architektúry a stavebníctva odovzdali Dušanovi Mrázovi Vladimír Boroš, obchodný riaditeľ zo spoločnosti Knauf Insulation a Ľudovít Petránsky, zástupca šéfredaktorky ASB.
   
Alena Synková z Nízkoprahového zariadenia pre deti a mládež – Mixklub a Marek Roháček z občianskeho združenia Návrat s cenami charity od vydavateľstva JAGA. Vľavo riaditeľ vydavateľstva Peter Halász. Juraj Šaštinský (vľavo) , riaditeľ odboru Real Estate v spoločnosti Penta Investment v rozhovore s Petrom Korbačkom, predsedom predstavenstva J&T Real Estate.
   
Generálny riaditeľ Wüstenrot stavebná sporiteľňa Karl Peter Giller (vpravo) v spoločnosti kolegov Lenky Vargovej z marketingu a Pavla Pitoňáka, člena predstavenstva Wüstenrot stavebná sporiteľňa. K osobnostiam v hľadisku patrili aj – zľava: Dušan Mráz, generálny riaditeľ DOPRASTAVU, a. s. , prezident Zväzu slovenských stavebných podnikateľov Ján Majerský a predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.
   
Manželia Zuzana a Juraj Sternovci za jedným stolom s Gáborom Zászlósom (vpravo), predsedom predstavenstva spoločnosti TriGránit Centrum. Zľava – Ľudovít Kiripolszky, prokurista firmy Semmelrock Stein & Design, Katarína Šebejová z týždenníka Trend a František Kmiť, konateľ firmy Premac.
   
Július Gúzik zo firmy Holcim a Ľuboš Fussek, riaditeľ spoločnosti Baumit. Zľava – Karol Jakabovič, riaditeľ Saint Gobain Construction Products, divízia Isover a Rastislav Pauliny, výkonný riaditeľ zo Skanska PS.
   
Riaditeľ vydavateľstva JAGA GROUP Peter Halász
s generálnym riaditeľom spoločnosti Ipec Group Ivanom Čarnogurským.
Miloš Blanárik (vľavo) z Prvej stavebnej sporiteľne s prof. Dušanom Petrášom, prorektorom STU v Bratislave.
   
Zľava – Vladimír Sedlačko, konateľ firmy Geberit Slovensko, Miloš Klein, konateľ z Wienerbergeru Slovenské Tehelne a Peter Markovič, obchodný riaditeľ zo spoločnosti Xella.
Martin Kožányi, konateľ spoločnosti Iuris s Otom Bortlíkom, konateľom firmy ise

Časopis ASB ďakuje partnerom ASB GALA večera, ktorí túto akciu podporili:

Hlavní reklamní partneri:

ICOPAL, a. s.
KNAUF INSULATION, a. s.

Reklamný partner:

ARCELORMITTAL CONSTRUCTION SLOVAKIA, s. r. o.

Podujatie ďalej podporili:

DECEUNINCK
D.O.S. SK, s. r. o.
HUECK SYSTEM, s. r. o.
ISE, s. r. o.
PREMAC, spol s. r. o.
PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA, a. s.

Mediálni partneri:

dvojtýždenník Profit,  Zoznam.sk

(pet)
Foto: Dano Veselský