zateplenie celeho domu striekanou izolaciou
Galéria(2)

Zateplenie celého domu striekanou izoláciou

Partneri sekcie:

Jedným z najlepších izolačných materiálov využívaných v stavebníctve sú polyuretánové peny (pur peny). Ich skvelé termoizolačné vlastnosti, schopnosť tlmiť zvuk a udržať dom v suchu z nich robia ideálny izolačný materiál. Zateplenie domu striekanou penou FOAM-LOK vám môže ušetriť až 70% nákladov na vykurovanie a klimatizáciu.

zateplenie celeho domu striekanou izolaciou 7031 big image

Ochrana pred vodou a vlhkosťou

Na zateplenie priestorov vystavených vysokej vlhkosti, akými sú pivnice, garáže, potrubia, záhrady, fasády alebo základy domu, je vhodná striekaná pur pena FOAM-LOK™2000. Uzavretá štruktúra buniek izolačnej peny vám zabezpečí vysoký tepelný odpor, vďaka ktorému cez izolované miesta unikne minimum tepla a zároveň sa do interiéru nedostane voda alebo vlhkosť. Výhodou tejto peny je možnosť jej aplikácie aj v zime až do -6 ° C.

Nezabudnite na interiér a podkrovie

V interiéroch je vhodnejšie použiť penu s otvorenou štruktúrou buniek, cez ktorú dokáže unikať vlhkosť nahromadená vo vnútri stavby. Izolačná pena FOAM-LOK™500sa postará o to, aby váš dom mohol dýchať, pričom termoizolačné vlastnosti materiálu ostávajú zachované.

Pena FOAM-LOK™500 je vhodná aj na izoláciu podkrovia a strechy z vnútornej strany konštrukcie. Kvapalina po nanesení behom niekoľkých sekúnd expanduje až do 150-krát väčšieho objemu. Práve táto vlastnosť zaistí, že izolácia vyplní všetky medzery a ťažko dostupné miesta.

Izolácia plochej strechy

Ak máte problémy s únikom tepla cez plochú strechu alebo zatekaním do domu, siahnite po striekanej izolácii FOAM-LOK™2800. Pena vytvorí na povrchu strechy súvislú izolačnú vrstvu, ktorú netreba mechanicky ukotviť. Výhodou tohto materiálu je nízka hmotnosť, vďaka čomu nepríde k zaťaženiu aj staršej strešnej konštrukcie. Po nanesení izolačnej vrstvy je potrebná aplikácia ochranného náteru Thermoflex, vďaka ktorému budete môcť po streche chodiť bez toho, aby ste izolačnú vrstvu poškodili.

–>–>