Galéria(8)

Terasové betónové platne pre dokonalú pohodu

Terasa patrí predovšetkým v letnom období k najobľúbenejším častiam domu. Môžete tu tráviť príjemne chvíle s rodinou, či priateľmi. Zladená s architektúrou domu dáva záhrade punc výnimočnosti. Tvorí základ, ktorý dovolí vyniknúť stromom a kvetinovým záhonom.

Výberu vhodného materiálu na exteriérové terasy by sa mala venovať minimálne taká pozornosť, ako sa venuje jej estetickému vzhľadu. Treba si totiž uvedomiť, že exteriérová dlažba bude dennodenne vystavovaná poveternostným vplyvom.

Preto by mala byť farebne stála, mechanicky odolná a bezpečná, teda ideálne s protišmykovou úpravou. Zároveň by mala byť príjemná na chôdzu či dotyk bosých chodidiel. Všetky uvedené vlastnosti sa podarilo skĺbiť v betónových terasových platniach. S protišmykovým povrchom sú vhodné nielen na terasy a do záhrady, ale aj k bazénu. Sú pochôdzne a ľahko zaťažiteľné. Na zaťaženie osobným autom ich treba uložiť do maltového lôžka.

Jemný reliéfny povrch terasových platní Divino, ktorý pripomína jemne zvlnenú morskú hladinu alebo piesok, predstavuje zaujímavé riešenie aj na veľkorysejšie plochy. | Zdroj: Premac

Povrchové variácie

Hladká nášľapná vrstva, zdrsnená štruktúra, platne s vymývaným povrchom, so zdrsneným povrchom alebo s pridaním ušľachtilého kameniva v mnohých farebných odtieňoch – to sú variácie betónových terasových platní, ktoré ponúka firma Premac vo svojej najnovšej produktovej sérii. Vďaka svojej variabilite naplnia predstavy každého.

Pre každý štýl domu

Prémiové veľkoformátové terasové platne Mystika ladia s každým štýlom domu a je jedno, či ide o vidiecku usadlosť alebo modernú stavbu. Sú dostupné v kombinácii niekoľkých vzorov, ktoré zaručujú veľmi hravý konečný výsledok. K nemu jednoznačne prispieva aj osobitý vzhľad kovu, javorového dreva, čistého betónu alebo jedinečného orientu, ktorý je výsledkom špeciálneho výrobného procesu Dizajn Print – tlač na betón.

Čistá jednoduchosť

Dokonalou jednoduchosťou sa vyznačujú jemne brokované terasové platne Granite. Sú dostupné v niekoľkých odtieňoch sivej, vďaka čomu ich možno zabudovať do každej záhrady, bez toho, aby výraznejšie narušili jej vzhľad.

Okrem dizajnovej stránky sa nezabudlo ani na praktickú stránku. Terasové platne Granite a Mystika majú povrchovú úpravu M-Coat, ktorá zvyšuje ich odolnosť, zabraňuje znečisteniu a prenikaniu mastnôt alebo vlhkosti. Preto sú ideálnu voľbou pri požiadavke na minimálne nároky na údržbu. Špina a opotrebovanie sa pri tejto ochrannej vrstve stávajú neviditeľné.

 

Terasové betónové platne Granite Perla majú jemne brokovaný povrch. Pre svoj jednoduchý vzhľad sa hodia do každej záhrady. | Zdroj: Premac

Funkčný a čistý dizajn

Ideálnu kombináciu funkčnosti a čistého dizajnu prestavujú dizajnové terasové platne Casino a La Lina. Ich leštený brokovaný povrch je veľmi ušľachtilý a dokonale spĺňa predstavy o elegantnom vzhľade. Diskrétne ladia s klasickým či moderným okolím. Sú dostupné v sivých a zemitých odtieňoch a vo viacerých rozmerových vyhotoveniach.

Kombináciu funkčnosti a čistého dizajnu ponúkajú platne La Lina (na obr. La Lina rosso nero). | Zdroj: Premac

Drevo a kameň

Pre milovníkov prírodných materiálov sú určené terasové platne Divino a Madera. Jemný efekt prírodnej reliéfnej štruktúry pieskovca a štruktúra dreva z nich robia štýlové a elegantné prvky, ktoré upútajú oko aj toho najväčšieho pôžitkára.

 

Zdroj: Premac