image 63246 25 v1
Galéria(3)

Čestné uznanie SSTP za výrobok roka 2014

Partneri sekcie:

Medzi vystavovateľmi na nitrianskom Aqua-therme nechýbala ani tento rok spoločnosť STIEBEL ELTRON so svojou dcérskou spoločnosťou Tatramat.

TEC TM
cestne uznanie

Návštevníkom veľtrhu opäť predstavili novinky z oblasti ohrevu vody, elektrického vykurovania a obnoviteľných zdrojov energie. Jedna z nich – tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody TEC TM – získala Čestné uznanie SSTP za najlepší výrobok roka 2014.

Tepelné čerpadlá na prípravu teplej vody TEC TM sú jedinečné svojou kvalitou, dizajnom a prevádzkovými vlastnosťami. Disponujú vysokou efektívnosťou a nadštandardnými výkonovými číslami tepelných čerpadiel, ktoré pri 300 l objeme zásobníka dosahujú hodnotu až 3,27 (EN 16147,
odberový profil XL).

Tepelné čerpadlá TEC TM dokážu ohriať vodu pomocou tepelného čerpadla až na 65°C bez použitia prídavného ohrievacieho telesa. Väčšina podobných zariadení dokáže ohriať vodu pomocou tepelného čerpadla na max. 55°C.

Tepelné čerpadlá TEC TM spĺňajú náročné kritéria normy EN 16147 pre zaradenie do odberového profilu XL. To znamená, že poskytujú vďaka špeciálnemu konceptu vrstvenia vody v zásobníku nadštandardné odoberateľné množstvo teplej vody.

Vďaka hrubej tepelnej izolácii (70 mm) a najmodernejšej technológii použitej pri výrobe sa tieto zariadenia vyznačujú minimálnou spotrebou energie za 24 hodín v pohotovostnom režime.

Okrem nadštandardných vlastností, disponuje tepelné čerpadlo TEC TM nielen prívlastkom vyrobené, ale i vyvinuté na Slovensku.

ZDROJ: PR článok TATRAMAT – ohrievače vody, s.r.o.