Partneri sekcie:

Bezpečný a odolný komín s technickou keramikou

Bezpečný a odolný komín s technickou keramikou

Bezpečný domov je základnou požiadavkou na pohodlné bývanie. Súčasťou bezpečného bývania je aj kvalitný komínový systém, ktorý chráni dom pred požiarom a otravou spalinami. Inštaláciou komínových systémov, na rozdiel od murovaných komínov, nevystavujete užívateľov domu riziku katastrof spôsobených komínom.

Montáž vysokokvalitného komínového systému by mala byť v súčasnosti a budúcnosti už samozrejmosťou. Moderný komínový systém zaručuje bezpečnosť proti požiaru a deštrukčným účinkom spalín ako aj odolnosť proti vlhkosti či korózii, má univerzálne použitie a vysokú životnosť. Všetky tieto atribúty komínové systémy Schiedel spĺňajú.

Výroba jednotlivých komponentov vo vlastnej réžii spoločnosti Schiedel
Komínové systémy spoločnosti pozostávajú z kompatibilných prvkov, ktoré si spoločnosť vyrába sama vo svojich závodoch. Betónové tvárnice sa vyrábajú v Olomouci a Nehvizdoch pri Prahe. V závodoch v nemeckom Wiesau, resp. v českom Zlive vznikajú keramické vložky. Komíny Schiedel sú preto zárukou súhry komponentov, bez skladania prvkov od viacerých dodávateľov. Jednotlivé časti do seba zapadajú a vytvárajú dokonalý celok bez nedostatkov.

Skúšky ukázali trikrát väčšiu odolnosť keramickej vložky
Jednou zo základných vlastností kvalitného komína je jeho dobrý ťah, teda bezpečný odvod spalín cez strechu aj v nepriaznivom počasí. Konštrukcia systémových komínov Schiedel, ktorá sa skladá z vnútornej keramickej šamotovej rúry, v tvárnici s nehorľavou izoláciou, bezpečne odvedie spaliny zo spotrebiča. Ochráni tak objekt pred požiarom pri vyhorení sadzí.

Vysokú kvalitu a odolnosť komínových systémov zaručujú vlastné skúšky spoločnosti Schiedel a rovnako aj skúšky od autorizovaných osôb v overených ústavoch s desiatkami rokov skúseností v oblasti skúšobníctva. Na základe interných aj externých skúšok najdôležitejších požadovaných vlastností keramickej vložky na odvod spalín možno konštatovať, že systémové komíny Schiedel majú trikrát väčšiu odolnosť ako konkurenčné výrobky.

Systémový komín sa vyznačuje veľkou žiaruvzdornosťou a absolútnou odolnosťou proti vlhkosti, dlhou životnosťou i nenáročnou starostlivosťou. Tieto výrobky tak pre konečných spotrebiteľov predstavujú najvyššiu kvalitu.

Tajomstvo odolnosti keramickej rúry
Odolnosť systémových komínov Schiedel spočíva v špeciálnej komínovej rúre, ktorá spĺňa dve dôležité požiadavky v oblasti komínovej techniky. Komínový systém UNI*** PLUS predstavuje špeciálny výrobný postup. Rúra z technickej keramiky je charakteristická najvyššou tepelnou odolnosťou a tesnosťou proti vlhkosti. Vysoko odolnú rúru spoznáte aj podľa jej typického farebného riešenia a troch hviezdičiek. Tri hviezdičky sú pečaťou kvality a garantujú vysokú požiarnu bezpečnosť (teploty v oblasti vyhorenia do viac ako 1000 °C), odolnosť proti vlhkosti (teploty splodín pod oblasťou kondenzácie) a ochranu pred koróziou.

Výhodou rúry s technickou keramikou je aj možnosť univerzálneho použitia na všetky druhy palív a typy vykurovacej techniky. So systémovým komínom tak pocítite absolútnu slobodu a bezpečnosť. Vy môžete vykurovať akýmkoľvek palivom, žiť v zdravom prostredí a vďaka systémovým komínom Schiedel nemusíte mať strach z vyhorenia vášho obydlia.

Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk.

Foto: Schiedel

KategórieKomíny