IMG 3071
Galéria(4)

Rozmanité fasády z cementotrieskových dosiek CETRIS®

Partneri sekcie:

Fasádny obklad z doskových materiálov môže mať rozličné podoby. Na rozdiel od unifikovaných keramických obkladov je možné fasádu doslova vyskladať z formátov s rozdielnymi rozmermi, tzn. že samotné obkladové dosky nemusia mať iba pravouhlý tvar.

V prípade cementotrieskových dosiek CETRIS® možno vyberať spomedzi rôznych typov dosiek s povrchovou úpravou alebo so štruktúrou na povrchu. Pritom aj samotná základná cementotriesková doska CETRIS® BASIC bez povrchovej úpravy je dostatočne odolná proti poveternostným vplyvom. Vďaka svojmu nejednotnému cementovo šedivému vzhľadu sa často používa na opláštenie s požiadavkou vytvoriť „priemyselnú“ fasádu so živým vzhľadom.

IMG 3078
IMG 3075
IMG 3072

Nízka obstarávacia cena je potom už len milý bonus pri tvorbe súčasného moderného dizajnu. S rovnakým zámerom sa dosky CETRIS® BASIC v kombinácii s dreveným obkladom použili na objekte penziónu, ktorý je súčasťou športovo-relaxačného areálu v Pelhřimove.

Fasádny obklad z cementotrieskových dosiek CETRIS® BASIC je na dotyk veľmi príjemný, navyše nepotrebuje žiadnu náročnú údržbu a odolá machu, plesniam aj iným degradujúcim činiteľom pôsobiacim napríklad v kontaktných zatepľovacích systémoch.

Všetko o doskách CETRIS® aj viac referencií nájdete na www.cetris.cz.