Zone 1200x450 3

České radiátory od firmy PMH

Rebríkové radiátory sú dnes neodmysliteľnou súčasťou skoro každej kúpeľne. Ich dizajn, vyhotovenie a povrchová úprava sa stále prispôsobujú aktuálnym trendom. Vďaka tomu sa rebríkové radiátory už nepoužívajú len v kúpeľniach, ale umiestňujú sa aj do chodieb, šatní, kuchýň atď.

Spoločnosť PMH ponúka širokú škálu farebných úprav, ktoré možno použiť vo všetkých modeloch dizajnových radiátorov. Zaujímavou je štruktúrovaná povrchová úprava v čiernej a bordovej farbe. Povrch je matný, a teda nenáročný na údržbu.

Pri elektrickom alebo kombinovanom vykurovaní možno použiť univerzálnu vykurovaciu tyč HT2 v bielom, čiernom a chrómovom vyhotovení alebo v metalickej striebornej. Z technického hľadiska má veľký náskok pred bežnými vykurovacími tyčami. Zmena nastala v prívodnom kábli, ktorý môže byť aj rovný, bez ukončenia alebo verzia PMH-HT1 určená na priame napojenie na elektrickú sieť. Je určená pre náročného zákazníka, ktorý si potrpí na estetické dizajnové stvárnenie.

Veľmi zaujímavou dizajnovou novinkou je hranatý typ ventilu Cube-COM určený na pripojenie po stranách radiátora. Tento ventil možno použiť aj na kombinované vykurovanie, a to jednoduchým prestrčením vykurovacej tyče cez telo ventilu. Nie je potrebné vykonávať dodatočné úpravy.

theia metalic anthracite 2
Theia | Zdroj: PMH

Výber vhodného radiátora podľa použitia

Pred zakúpením radiátora je dobré popremýšľať nielen o dizajne, ale aj o spôsobe vykurovania miestností. Radiátory môžeme napojiť na bežný vykurovací systém, použiť radiátor na elektrinu alebo kombinovane. Ku kombinovanému vykurovaniu radiátormi PMH je potrebná elektrická vykurovacia tyč + termostatický ventil. Dnes už nie je potrebný žiadny T-kus či iné časti. Technické spracovanie ventilov v súčasnosti umožňuje, že napojenie môže byť vykonané vzhľadovo čisto. Kombinované vykurovanie má veľkú výhodu. V zimných mesiacoch sú radiátory väčšinou v prevádzke pomocou bežného vykurovacieho systému a v letných mesiacoch, keď je vykurovací systém vo väčšine prípadov vypnutý, ich možno zapnúť len na elektrinu podľa potreby.

Niekoľko vybraných typov z ponuky PMH:

ZONE

S kúpeľňovým radiátorom, ktorý veľmi rýchlo zatočí s chladom v interiéri, prichádza na trh firma PMH. Radiátor ZONE disponuje plochou konštrukciou (tzv. slim dizajnom), čo v kombinácii s nízkym obsahom vody, potrebným na jeho naplnenie, znamená veľmi rýchle nahriatie telesa, a teda aj rýchly nástup vyhrievania chladných priestorov.

Radiátor je k dispozícii v dvoch veľkostiach 450 × 1 170 mm (výkon 536 W) alebo 450 × 1 570 mm (výkon 725 W) a možno ho napojiť len na centrálne vykurovanie pripojením na stred (50 mm).

Teleso sa dodáva v siedmich matných farebných vyhotoveniach so štrukturálnym povrchom. Súčasťou dodávky sú dva ľubovoľne inštalovateľné držiaky uterákov.

Zone 1200x450 2
Zone | Zdroj: PMH

THEIA

Radiátor Theia je veľmi obľúbený pre svoj vzhľad, ktorý vnesie dotyk elegancie a luxusu do každej kúpeľne. Dômyselne navrhnutá konštrukcia radiátora umožňuje jednoduché zavesenie uterákov zboku alebo na háčiky, ktoré sú umiestnené na 2 vertikálnych rúrkach. Radiátor má pripojovací rozstup 100 mm. Rozmery radiátora sú 500 × 940, 500 × 1 540. Možno využiť napojenie na centrálne vykurovanie, kombinovane alebo len na elektrinu. Dostanete ho v niekoľkých farebných vyhotoveniach a v chróme. Možno vyrobiť aj obrátený variant.

Theia chrom
Theia | Zdroj: PMH

LASSE

Lasse je elektrický sušiak uterákov, ktorý je vyhrievaný interným vykurovacím káblom, tzv. „suchou bázou“ Vďaka svojmu dizajnu dáva Lasse vašej kúpeľni štýlový vzhľad. Dostatočný priestor medzi rúrkami umožňuje jednoduché zavesenie uterákov. Sušiak má 2 energeticky úsporné funkcie BOOSTER a ČASOVAČ. Funkcia BOOSTER slúži na maximálny výkon v trvaní 2 alebo 4 hodín, potom sa automaticky vypne. Funkcia ČASOVAČ, ktorá umožňuje nastavenie maximálneho výkonu v trvaní 2 a 4 hodín, sa automaticky vypne a po 22 či 20 hodinách sa opäť zapne na maximálny výkon.

Môžete si vybrať medzi inštaláciou so skrytým pripojením na pravej alebo ľavej strane, alebo pomocou kábla. Kábel so zástrčkou je súčasťou balenia. Sušiak je dispozícii v leštenej nehrdzavejúcej oceli a v matnej čierne a v dvoch veľkostiach.

lase final
Lasse | Zdroj: PMH

Zdroj: PMH-Invest & Trade spol. s ro

www.pmh-co.sk