uvodna 2400x1600

Ako spoznáte spoľahlivého výrobcu tehál? Hovoria zaňho služby

Návrh domu a výber vhodného stavebného materiálu sú náročné procesy. Aj samotná realizácia hrubej stavby môže prinášať problémy, s ktorými si stavebník nemusí tak ľahko poradiť. Aj z toho dôvodu sa vyplatí staviť na výrobcu, ktorý s investorom zostane aj po dodávke materiálu a v prípade potreby mu podá pomocnú ruku.

Od projektanta k úspore materiálu

Spoločnosť HELUZ sa ako výrobca už dlhé roky usiluje vyvíjať tehlový systém tak, aby uľahčoval prácu na stavbe a znižoval riziko chybovosti. A to nielen svojpomocným stavebníkom, ale aj skúseným murárskym majstrom.

Dizajn tehlových blokov, ich variabilita a nadväznosť modulov umožňuje vyskladať hrubú stavbu doslova ako lego, kde všetko do seba dokonale zapadá. Základom však stále zostáva dobrá projektová dokumentácia, ktorá výhody tehlového systému zohľadňuje priamo v návrhu.

„Projektantom sme k dispozícii už v počiatočnej fáze, keď je ideálne riešiť otázky o parametroch tehlových výrobkov a možnosti stavebných detailov prostredníctvom doplnkového sortimentu. Šikovným využitím systému dokáže projektant dosiahnuť efektívnu spotrebu murovacieho materiálu a znížiť tak podiel odpadu na stavbe,“ podotýka Ing. Oliver Kapci, technický poradca Heluz Slovensko.

Šetriť na hrubej stavbe sa neoplatí – tvorí síce len desatinu celkových nákladov na dom, na rozdiel od vnútorného vybavenia ju však v budúcnosti nemôžete vymeniť, prípadne len s časovo aj finančne náročnou rekonštrukciou.
Šetriť na hrubej stavbe sa neoplatí – tvorí síce len desatinu celkových nákladov na dom, na rozdiel od vnútorného vybavenia ju však v budúcnosti nemôžete vymeniť, prípadne len s časovo aj finančne náročnou rekonštrukciou. | Zdroj: HELUZ

Kalkulácie, certifikáty aj merania

S projektovou dokumentáciou súvisí aj neplatená služba HELUZ, ktorá uľahčuje výpočet stavebného materiálu. Získate ho pritom pohodlne online. Takáto kalkulácia umožňuje dosiahnuť čo najefektívnejšiu spotrebu tehál a ostatného sortimentu, ako sú preklady, stropy či komíny. Odborníci dokážu pomôcť aj s návrhom plánu pokládky stropu či statickým posúdením samotnej stavby. V súčasnosti je medzi zákazníkmi vítaná aj služba vypracovania energetického certifikátu budovy. Ak staviate dom zo systému HELUZ, firma tiež v prípade záujmu zabezpečí meranie vzduchotesnosti jeho obálky pomocou tzv. Blower Door testu.

Revolučná doživotná záruka

Kúpou tehlového sortimentu o zákazníka väčšina dodávateľov stráca záujem. V praxi by to malo byť naopak. Aj z toho dôvodu prišiel HELUZ s revolučnou novinkou – doživotnou zárukou na celý stavebný systém. Dokazuje tým kvality komplexného murovacieho systému s perspektívou pre budúce generácie. Certifikát doživotnej záruky garantuje majiteľom rodinných domov, že použité materiály využívajú plne svoj potenciál a na stavbe sa s nimi pracovalo bezchybne.

„Snažíme sa podnecovať odbornú aj laickú verejnosť k tomu, aby boli tehlové výrobky na stavbe zabudované správne a aby tak majiteľom potvrdil svoje prednosti – nízke prevádzkové náklady a celkovú kvalitu bývania,“ vysvetľuje Eliška Smolová, zodpovedná za stratégiu a komunikáciu spoločnosti HELUZ.

Doživotná záruka je revolučnou novinkou vo svete stavebníctva – ponúka certifikát na celý stavebný systém po dobu 148 rokov.
Doživotná záruka je revolučnou novinkou vo svete stavebníctva – ponúka certifikát na celý stavebný systém po dobu 148 rokov. | Zdroj: HELUZ

Výhody dobrých partnerských vzťahov

Ak niečo dáva zmysel, tak sú to finančné benefity veľkého dodávateľa stavebného materiálu. Keďže HELUZ si na českom a slovenskom trhu vytvoril sieť osvedčených partnerov, vlastným klientom pri nákupe tehál ponúka výhody a zľavy od spolupracujúcich firiem.

V programe HELUZ NA MAX tak dokážete niektoré položky na stavbe, prípadne príslušenstvo pokryť v akciovej cene či dokonca zdarma. Prostredníctvom programu dokáže investor ušetriť až 5500 eur. Staviť na osvedčeného výrobcu stavebného materiálu sa teda vyplatí nielen z praktického, ale aj finančného hľadiska.

Zdroj: PR článok HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.