Čo do novej kúpeľne? Radiátor ako dizajnový prvok

Zdroj: © Zehnder Group

Švajčiarsky výrobca Zehnder predstavuje nový koncept farebných odtieňov pre svoje dizajnové radiátory. Pri ich vývoji boli zohľadnené dlhodobé trendy v oblasti architektúry a interiérového dizajnu. To uľahčuje perfektné začlenenie radiátorov do kúpeľní a obytných priestorov.

Farby sú vyjadrením našej osobnosti – od výberu oblečenia až po naše životné prostredie. Farby umožňujú zákazníkom vytvoriť si ideálny individuálny priestor. Zehnder tieto nové očakávania a požiadavky vníma a reaguje na ne. Nový systém farieb ponúka zákazníkom všetky možnosti na dokonalé začlenenie radiátorov do ich obytného a kúpeľňového priestoru.

Pri vývoji nového konceptu farieb využila spoločnosť Zehnder odborné znalosti renomovanej špecialistky na stratégiu farieb Juliette Baumgartner. V koncepte boli zohľadnené dlhodobé trendy v šiestich oblastiach – architektúra, interiérový dizajn, kúpeľne, obytné priestory, povrchy a materiály, čo vyústilo do vytvorenia nadčasovej palety farieb, ktoré sú moderné, ale nie módnym výstrelkom. Prehľad nových farieb Zehnder.

Prvotriedna kvalita do každej kúpeľne

Nové farby nemôžu chýbať v ponuke Colours free, v priebehu tejto akcie sa obľúbené kúpeľňové radiátory predávajú v šiestich vybraných odtieňoch za cenu bielej farby RAL 9016. Kúpeľňové telesá Zehnder Yucca Asym, Zehnder Quaro, Zehnder Metropolitan Spa/Bar, Zehnder Subway, Zehnder Kazeane, Zehnder Forma Asym, Zehnder Roda Spa Asym či Zehnder Vision sa dajú kúpiť výhodnejšie, a to

  • ako v doposiaľ najpredávanejších farbách Black Matt 0557, Anthracite 0346, Beige Quartz 0523,
  • tak aj v nových odtieňoch Light Beige 0253, Light Grey 0262, Cement Grey 7233.

Farebné koncepty Zehnder na inšpiráciu

Radiátory slúžia nielen na vykurovanie miestností, ale môžu byť aj dizajnovými prvkami perfektne zladenými s ostatnými predmety v interiéri. Inšpirujte sa radiátormi Zehnder a ich umiestnením do interiéru – viac vo fotogalérii.

Miesto pre seba. Domov ako miesto odpočinku, relaxácie a útočisko

Domov je miestom relaxácie a pokoja. Hrubé brúsené povrchy, kombinácie lazúr a prírodných materiálov vytvárajú bezpečné útočisko. Prírodné špinavo biele, svetlohnedé a sivé tóny radiátorov Zehnder sú kľúčom k útulnému prostrediu na relaxáciu.

Kombináciou brúsených kovov, napríklad mosadze s drevom, vznikne moderný kontrast. Guľaté tvary a mäkké textúry zjemňujú a zútulňujú prostredie. Na obrázku Zehnder Charleston.

Zehnder Charleston
Miesto pre seba. Domov ako miesto odpočinku, relaxácie a útočisko | Zdroj: © Zehnder Group

Monolitický betón. Kontinuita priestoru – upokojujúca, priamočiara, expresívna

Použitie jediného materiálu zaisťuje čistý, jednotný vzhľad a pokojný priestor – bez vizuálneho šumu. Surový betón prúdi z interiéru do exteriéru a dáva priestoru kontinuitu. V tomto štýle nájdu uplatnenie rozmanité odtiene sivej, grafitovej, čiernej alebo chróm.

Výstredné oranžové a prírodné odtiene hnedej vytvárajú moderný kontrast. Bytové doplnky z brúseného kovu sú skvelým doplnkom. Na obrázku Zehnder Kazeane v čiernej farbe.

Zehnder Kazeane
Monolitický betón. Kontinuita priestoru – upokojujúca, priamočiara, expresívna  | Zdroj: © Zehnder Group

Neo Green. Odraz našej túžby po prírodnom prostredí

Zelené tóny vyvažujú našu túžbu po väčšom zastúpení prírody v našich životoch. Steny a podlahy, ale aj textílie a dekorácie sa objavujú v odtieňoch zelenej.

Jemne mätový alebo petrolejovo zafarbený grafit sú odrazom našej túžby po prírodnom prostredí. Telové odtiene, svetlohnedé a sivé tóny radiátorov Zehnder navodzujú harmóniu a pokoj.

Neo Green. Odraz našej túžby po prírodnom prostredí
Neo Green. Odraz našej túžby po prírodnom prostredí | Zdroj: © Zehnder Group

Matka Zem. Terakota ako symbol teplého a zemitého vzhľadu

Materiál aj farba terakoty pomáhajú vytvoriť zemitý a teplý vzhľad. Vysokopigmentované zafarbenie terakoty a sýte, no slnkom vyblednuté plné farby prispievajú k prirodzenému a elegantnému vzhľadu. Odtiene bavlnenej bielej, okrovej, tehlovočervenej a hnedej sú kombinované a vytvárajú paletu zemitých farieb.

Terakota je symbolom Zeme, na ktorej žijeme, a našej silnej túžby ju chrániť. Na obrázku článkový radiátor Zehnder Charleston a plochá vykurovacia stena Zehnder Roda.

Radiátor Zehnder Charleston a plochá vykurovacia stena Zehnder Roda.
Matka Zem. Terakota ako symbol teplého a zemitého vzhľadu | Zdroj: © Zehnder Group

Mystický domov. Miesto na osobné rituály a wellness

Drsné prírodné povrchy kontrastujú s rafinovaným dizajnom. Hrubé betónové textúry v kombinácii s leštenými kamennými povrchmi poskytujú našim zmyslom nevšedný zážitok. Čierna, rozmanité odtiene sivej a farba grafitu sú kľúčom k mystickému domovu. Jednofarebné miestnosti sú zvýraznené tmavomodrými tónmi a brúseným kovom.

Paleta tlmených farieb je určená do pokojných priestorov, na osobné rituály a wellness. V pozadí obrázkov zvislý radiátor Zehnder Charleston a elektrický vykurovací modul Zehnder Zenia.

Zehnder Charleston a elektrický vykurovací modul Zehnder Zenia
Mystický domov. Miesto na osobné rituály a wellness | Zdroj: © Zehnder Group

Nový svet farieb sme predstavili aj vo webinári.

Online katalóg radiátorov Zehnder

Zdroj: PR článok Zehnder Group Czech Republic s.r.o.