Nenápadná a funkčná tieňová hra

Z hľadiska dizajnu nie je jednoduché doplniť existujúcu stavbu tieniacou technikou bez toho, aby takýto prvok neovplyvnil celkovú architektúru. Pokiaľ však potrebujeme tieniť exponované priestory, ale nechceme narušiť vzhľad budovy, vyvstáva otázka; ako to urobiť nenápadne? Odpoveďou je screenová clona s najmenším boxom na trhu od CLIMAXu.

Dodatočná inštalácia tieniacej techniky prináša jednu technickú nevýhodu, s ktorou je potrebné rátať už vopred. Či zvolíte vonkajšiu žalúziu alebo roletu s pevnými hliníkovými lamelami, pri vytiahnutí vždy vytvorí nábal alebo návin.

Ak ste s tým nerátali už vo fáze projektovania, kedy bolo možné použitie stavebných prvkov, ktoré dokážu skryť vytiahnuté lamely v priestore nad oknom a za omietkou, musíte akceptovať zásah do výhľadovej časti okna, kedy meter výšky stiahnutej žalúzie vytvorí 9,5 až 22 cm vysoký nábal podľa zvoleného typu žalúzie.

Samotný nábal alebo návin je spravidla ukrytý v boxe alebo za krycím plechom. V mnohých prípadoch je toto riešenie z estetického hľadiska nežiaduce. Pretože však klimatické zmeny zasahujú do pohodlia majiteľov a užívateľov nehnuteľností, najmä v letnom období je potrebné nájsť vhodnú alternatívu.

Screenové rolety pre nenápadnosť

Na jednej strane je screenová clona Unirol nenápadná, na druhej oživí každú fasádu.
Na jednej strane je screenová clona Unirol nenápadná, na druhej oživí každú fasádu. | Zdroj: CLIMAX

Práve z týchto dôvodov popredný výrobca tieniacej techniky CLIMAX prišiel na trh so screenovou roletou Unirol 80. Krycí box s výškou iba 8 cm ukryje 2 m navinutej technickej látky, Unirol 100 potom až 3,5 m látky. Taký box je na okne úplne nenápadný a vhodnou voľbou farebného prevedenia nenarúša architektonický štýl budovy.

Na druhej strane ale screenové rolety ponúkajú vďaka širokej farebnej variabilite látok možnosť doplnenia a dokonca pretvorenia vzhľadu fasády budovy. To zo screenovej rolety robí výnimočný dizajnový prvok.

Screenové clony sú funkčným a moderným tieniacim systémom, ktorý chráni súkromie.
Screenové clony sú funkčným a moderným tieniacim systémom, ktorý chráni súkromie. | Zdroj: CLIMAX

Ekologický variant

Screenové rolety, vybavené solárnymi pohonmi z ponuky CLIMAXu, predstavujú revolučný krok vpred v oblasti udržateľných tieniacich technológií. Tieto inovatívne riešenia umožňujú maximálne využitie prírodných zdrojov, konkrétne slnečnej energie, čo vedie k výraznému zníženiu energetickej náročnosti.

Solárne panely, integrované priamo do konštrukcie screenových roliet, transformujú slnečné žiarenie na elektrickú energiu potrebnú na ich pohon. Toto riešenie sa zaobíde bez zásahu do muriva. Práve preto je screenová clona Unirol ideálnym riešením na dodatočnú inštaláciu.

Screenové clony majú pred ostatnými typmi vonkajšieho tienenia jednu špecifickú vlastnosť – látky umožňujú výhľad von.
Screenové clony majú pred ostatnými typmi vonkajšieho tienenia jednu špecifickú vlastnosť – látky umožňujú výhľad von. | Zdroj: CLIMAX

100-percentná funkčnosť

Zásadným benefitom screenovej rolety je jej technická látka. Minimalizuje návin, zároveň ale vďaka povrchovej úprave odráža slnečné lúče, ktoré potom neprehrievajú interiér. Je vodeodolná a Unirol odolá silnému vetru až s rýchlosťou 88 km/h.

Zásadný benefit, ktoré tieto látky ponúkajú je priehľadnosť. Vybrať si môžete z niekoľkých stupňov a zvoliť si požadovanú mieru v akej chcete aj pri stiahnutej screenovej clone vidieť von.

Screenové rolety Unirol účinne bránia prenikaniu slnečných lúčov do interiéru. Zároveň sú zaujímavým dizajnovým prvkom.
Screenové rolety Unirol účinne bránia prenikaniu slnečných lúčov do interiéru. Zároveň sú zaujímavým dizajnovým prvkom. | Zdroj: CLIMAX

Screenová rolety pre éru zmien

Nestabilný a nejednoznačný vývoj globálnej klímy si vyžaduje nové prístupy, a to platí aj pre tieniacu techniku. Niekoľko posledných rokov v znamení lámania teplotných rekordov kladie čoraz náročnejšie požiadavky na udržanie pohodlia a zdravého prostredia našich obydlí.

Nemali by sme však reagovať na tieto zmeny vytváraním nového tlaku na ekosystém. Tieniaca technika je moderným poňatím tisícročného riešenia tepelného diskomfortu a tým je tieň.

Či už sa rozhodnete pre nenápadný dizajn alebo výrazné oživenie fasády, screenové rolety Unirol sú skvelou voľbou.
Či už sa rozhodnete pre nenápadný dizajn alebo výrazné oživenie fasády, screenové rolety Unirol sú skvelou voľbou. | Zdroj: CLIMAX

Spoločnosť CLIMAX si dáva záväzok prepájať udržateľnosť s inováciami, bez straty funkčnosti a nutnosti vzdať sa svojho pohodlia. Tiež sa snaží integrovať tieniace systémy do architektúry bez zásahu do celkového štýlu.

Zaobstarajte si screenové rolety pre modernú eleganciu a udržateľný komfort. Tieňte efektívne, tieňte s CLIMAXom.

Zdroj: PR článok SERVIS CLIMAX a.s.