Snímka obrazovky 2021 09 07 o 11.20.19

Rezidencia Horizont: Na Kolibe sa črtajú ďalšie byty

Projekt vo svahovitej oblasti pod vrchom Vtáčnik, Rezidencia Horizont, môže priniesť do lukratívnej oblasti dva bytové domy a v prípade schválenia druhého variantu aj polyfunkciu.

Rezidencia Horizont sa bude nachádzať medzi obytnými súbormi Vinohradis a Grand Kolibou na Tupého ulici v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto – Vinohrady. Oblasť mala pôvodne vinohradnícky charakter, no v posledných rokoch sa čoraz viac zahusťuje.

Developerom projektu, ktorý je v procese EIA, je podľa portálu yimba spoločnosť BestWine, ktorá stojí aj za neďalekou realizáciou BellaVita Residence. Architektonicky firma opäť spolupracuje s ateliérom METROPOL Slovakia. Predpokladané náklady sú 6 miliónov eur.

Developer predpokladá, že by mohol začať stavať koncom budúceho roka a kolaudovať o dva roky neskôr. Na lukratívnom pozemku plánuje radovú zástavbu dvoch bytových komplexov, každý zložený z troch rovnakých obdĺžnikových sekcií so samostatným vstupom a komunikačným jadrom. Byty sú prevažne dvojizbové a trojizbové, vo vyšších podlažiach a bočných častiach doplnené o štvorizbové.  Krajné sekcie sú doplnené o balkónové a terasové priestory vystupujúce pred priečelie objektu.

Môže pribudnúť aj polyfunkcia

Projekt predložil v dvoch variantoch. Vo variante 2 je okrem bytového komplexu nakreslený aj dvojpodlažný polyfunkčný objekt, v ktorom by mali byť obchodné prevádzky a kaviareň.

Nosným konceptom architektonického návrhu Rezidencie Horizont je vyriešenie dvoch sekciových bytových domov s opakovanou sekciou. Hlavné vstupy do objektov bytových domov sú orientované na západ smerom ku Karpatom s využitím vhodného preslnenia bytov.

Objekty sú navrhnuté ako dvojpodlažné s jedným ustupujúcim a jedným podzemným podlažím s primárnou funkciou parkoviska, technického zázemia a kotolne. Strecha všetkých objektov je plochá a nachádza sa na nej terasa pre ustupujúce podlažie, ktorá je taktiež prestrešená plochou strechou. Konceptuálne riešenie priečelí objektov je poňaté minimalistickým štýlom zo snahou unifikovať architektonický návh do jednotnej tvarovej formy.

raj