Bytový komplex Mazanka víťazom Best of Realty 2006
Galéria(1)

Bytový komplex Mazanka víťazom Best of Realty 2006

V poradí desiaty projekt českej developerskej spoločnosti FINEP, ktorá pôsobí aj na Slovensku, získal prvé miesto v najprestížnejšej českej odbornej realitnej súťaži Best of Realty. Jej usporiadateľ – Asociácia pre rozvoj trhu a nehnuteľností – označil projekt Mazanka za najlepší v kategórii rezidenčných projektov.

Odborná porota ocenila u víťazného projektu maximálne využitie potenciálu lokality, vysokú kvalitu projektu stredného segmentu, jeho estetickú atraktivitu i komerčný úspech. „Ocenenie vnímame ako potvrdenie kvality práce celého nášho tímu a všetkých subdodávateľov, zároveň potvrdzuje pozíciu FINEPu ako popredného developera nielen v oblasti ekonomického, ale aj v oblasti luxusnejšieho bývania,“ uviedol predseda predstavenstva spoločnosti FINEP Michal Kocián.

Bytový komplex, ktorého výstavba začala v júni 2004 a trvala do jari 2006, je umiestnený v lokalite Praha 8. Pozostáva z niekoľkých trojposchodových a jedného šesťposchodového domu. Unikátne riešený tvar zástavby umožnil zachovať väčšine bytov krásny výhľad na panorámu Prahy. Architektonický návrh vyšiel z dielne Ing. arch. Petra Bouřila z architektonického ateliéru ABM architekti s. r. o. Projekt Mazanka tvorí 171 bytov. V súčasnosti sú voľné už iba tri, vrátane atypického mezonetového 4+KK bytu, ktorý je umiestnený v rotunde. Výstavbu projektu zrealizoval UNISTAV, a.s. Hodnota zákazky dosiahla 290 miliónov CZK, predajná cena 33 000 CZK na štvorcový meter.

Súčasťou každého bytu je lodžia, balkón, terasa alebo predzahrádka. Väčšina striech domov je zazelenená, osadená tzv. extenzívnym porastom, ktorý si farbu zachováva celoročne. To všetko dotvára exkluzívny výhľad, predovšetkým z bytov na vyšších poschodiach. Oplotenie areálu, ako aj centrálny vstup s recepciou prispieva k bezpečnosti obyvateľov. Pasívny odpočinok umožňuje relaxačné centrum s fitness, vírivou vaňou a saunou. Areál je obklopený rozľahlým parkom.

FINEP a.s., je dcérskou spoločnosťou FINEP & partners a.s., ktorá patrí medzi najväčšie developerské spoločnosti v Prahe. Od roku 1995 dokončila už desať bytových projektov, predala viac ako 3 000 bytov, a tak poskytla nový domov mnohým rodinám. Ide napríklad o projekty Panorama Barrandov, Kaskády Barrandov, Bydlení Mazanka alebo Trojský vrch. Projekty spoločnosti FINEP sú väčšinou vypredané ešte pred dokončením celej stavby. Investorom prvého slovenského projektu Jégého alej je FINEP Jégého alej, a.s., Bratislava.
www.finep.sk