Moderna fasada AVG

Moderné a udržateľné obvodové plášte budov AVG z kovu a skla

Z pohľadu exteriéru ako prvé charakterizuje budovu fasáda, ktorá výrazne ovplyvňuje architektonické stvárnenie objektu.

Spoločnosť AVG vám ponúka moderné a udržateľné obvodové plášte z kovu a skla, ktoré výrazne prispejú k celkovému dotvoreniu modernej a hlavne funkčnej budove. V súčasnosti sa čoraz viac spomína trvalo udržateľná výstavba budov čo znamená využívanie trvalo udržateľných materiálov nových technologických a stavebných postupov, ktorých cieľom je zníženie energetickej náročnosti budov s odkazom na ochranu životného prostredia.

Určite si položíte otázku akým smerom sa uberajú súčasné trendy vývoja fasád z hľadiska udržateľnej architektúry. Veľmi obľúbené sú fasády z kovu a skla, ktoré majú jedinečné estetické a funkčné vlastnosti. Vieme dosiahnuť rôzne farebné prevedenia pre fasády a obvodové plášte. Veľkou výhodou týchto fasád je, že sa dajú navzájom kombinovať čím dosiahneme zaujímavé a neštandardné riešenia na mieru podľa požiadavky architekta alebo zákazníka.

AVG Vám ponúka nasledovné typy obvodových plášťov pre budovy:

  1. Odvetrané fasády AVG z kvalitného hliníka
  2. Perforované fasády AVG z kvalitných kovových materiálov
  3. Presklené fasády AVG z kvalitných materiálov v kombinácii kov a sklo
  4. Fotovoltaické fasády AVG

Odvetrané fasády AVG z kvalitného hliníka majú veľkú výhodu v tom, že sa dajú aplikovať na akúkoľvek už jestvujúcu aj staršiu stavbu, ktorej dodajú moderný vzhľad ale môžu byť aj súčasťou nového projektu. Tieto fasády sú ideálne pre výškové a nadrozmerné budovy a stavby rovnako však môžu byť súčasťou rodinných domov.

Prvky z odvetranej fasády sa využívajú ako efektné doplnky pri vstupných portáloch, podhľadoch a ako súčasť pri rôznych architektonických projektoch kde je potrebné dosiahnuť zaujímavý a nadčasový vzhľad budovy alebo stavby. Fasády tohto typu sú nenáročné na údržbu a sú vyrobené z kvalitných hliníkových materiálov. Za zmienku stojí aj to, že majú vysokú požiarnu odolnosť čo je veľmi dôležité pri výškových budovách a stavbách.

Zdroj: AVG group

Perforované fasády AVG z kvalitných kovových materiálov sú charakteristické atraktívnym a nezameniteľným dizajnom tieto fasády majú veľkú budúcnosť a perspektívu. Sú vyhľadávané architektami a dizajnérmi pre ich rozmanitosť a aj vďaka tomu, že je možné vyrobiť takmer akýkoľvek ozdobný vzor  s dokonalým vizuálnym efektom.

Dierované fasády sa stávajú neodmysliteľnou súčasťou moderných nadčasových stavieb kde je možné dosiahnuť jedinečné dizajnové vzory a taktiež rôzne svetelné efekty, ktoré dodajú budove jedinečný a nádherný vzhľad. Perforované prvky je možné použiť aj na zábradlia, slnolamy, podhľady, interiérové priečky alebo obklady a rôzne zákryty na schodiskách. Primárny materiál pre použitie perforovaných fasád je hliník, corten, nerez, mosadz alebo medený plech. Pevnosť, flexibilita, odolnosť a nádherný vizuálny efekt to sú prednosti perforovaných fasád.

Zdroj: AVG group

Ďalšou obľúbenou fasádou je presklená dizajnová fasáda AVG alebo fasádne plášte na báze skla, kde sa sklo používa ako fasádny materiál v podobe plochých, zakrivených a farebných tabúľ. Tieto pôvabné fasády sú v súčasnosti veľmi vyhľadávané a môžu byť doplnené rôznymi zabudovanými LED pásmi.

Uplatnenie transparentných fasád a rôznych druhov zasklenia je v súčasnej architektúre široké. Veľké sklenené plochy sa objavujú na budovách ako výplne otvorov a stien.  Konštrukcia pre presklenú fasádu môže byť súčasťou nosného systému budovy. Sklenené tabule sa v takomto prípade uplatňujú ako výplne konštrukcii a tvoria obvodový plášť budovy. V našej ponuke môžete nájsť rôzne systémy pre upevnenie skla na nosné profily, ktoré tvoria obvodový plášť budovy.

Zdroj: AVG group

Fotovoltaická fasáda AVG je riešením ako aktívne získavať energiu z fasády budovy alebo stavby kde zároveň tieto fasády spĺňajú najmodernejšie dizajnové trendy. Fotovoltaické moduly je možné začleniť do obvodového plášťa budovy.

Panely sú integrované do fasády ku klasickým skleneným výplniam. Upevňujú sa k profilom prítlačnou krycou lištou alebo bodovými prvkami. Krycie lišty môžu byť vyhotovené v rôznych tvaroch a farbách. Fasádne moduly z fotovoltiky spĺňajú všetky kritéria, ktoré sa kladú na ochranu budovy ako sú poveternostné, protipožiarne a akustické vplyvy.

Zdroj: AVG group

V ponuke spoločnosti AVG GROUP nájdete aj fasádne systémy,  moderné multifunkčné  oceľové haly a taktiež montované budovy s rôznym využitím. Oceľové haly, montované haly AVG a moderné fasádne systémy (hliníkové okná, hliníkové dvere, protipožiarne okná a dvere, presklené fasády, prevetrávané fasády, hliníkové slnolamy, dizajnové profily) vyrába v certifikovanom závode AVG. Oceľová montovaná hala AVG,  oceľové konštrukcie (výroba oceľových konštrukcií, oceľové väzníky, priehradové väzníky) a fasádne systémy sú overené tradíciou výroby a dodávkami pre zákazníkov na Slovensku, Česku, Rakúsku, Poľsku, Nemecku a Francúzsku. AVG GROUP ponúka kvalitné riešenia a služby, certifikovanú výrobu, záručný a pozáručný servis.

Rozmanitosť & kvalita – AVG group

www.avg-group.com

www.haly.expert

Zdroj: PR článok AVG group,a.s.