Kúpele Sliač

Kúpele Sliač môžu mať medzinárodnú súťaž. Pomoc sľúbil aj Sulík

Prvé rekonštrukčné práce Kúpeľov Sliač by mohli začať už v priebehu budúceho roka. Pre agentúru SITA to uviedol riaditeľ spoločnosti a predseda predstavenstva Kúpele Sliač a.s. Martin Beňuch.

Kúpele momentálne v spolupráci s ich majoritných akcionárom, ktorým je MH Manažment, spracúvajú podklady pre vyhlásenie architektonickej súťaže. Tá by mohla byť pravdepodobne aj medzinárodná. Ide však o veľké množstvo čiastkových úloh a rozhodnutí, ktoré budú mať dopad na ďalší rozvoj kúpeľov v desiatkach rokov. Preto Beňuch nevie odhadnúť trvanie tohto procesu. Nešpecifikoval taktiež predpokladanú sumu rekonštrukcie.

V Kúpeľoch Sliač je podľa ich riaditeľa potrebné zrekonštruovať celú technickú infraštruktúru. Týka sa to ubytovacích kapacít, gastronomických prevádzok aj zdravotníckych objektov. Investovať by bolo potrebné aj do modernizácie celého kúpeľného areálu.

Aj v hľadáčiku vlády

Momentálne je v kúpeľoch vytvorená prvá pracovná skupina pre Projekt rozvoja Kúpeľov Sliač, snahou je započať prvé rekonštrukčné práce už v priebehu budúceho roka.

Minister hospodárstva Richard Sulík je podľa Beňucha o postupe práce informovaný a aj jeho záujem o Kúpele Sliač bol dôvodom, prečo tento projekt pomenoval v rámci svojho vystúpenia v NR SR.

„Jeho podporu, ako aj podporu a spoluprácu vedenia MH Manažmentu si vážime a máme veľkú nádej, že po dlhých rokoch čakania a dúfania v záchranu a rozvoj Kúpeľov Sliač sa nám to už tentokrát podarí,“ uzavrel riaditeľ spoločnosti.

Richard Sulík koncom septembra v pléne NR SR uviedol, že peniaze za vzdanie sa predkupného práva na 49 % akcií vo VSE Holding v objeme 35 miliónov eur pôjdu aj na rekonštrukciu Kúpeľov Sliač.

TEXT: © SITA Slovenská tlačová agentúra
FOTO: Facebook / Kúpele SLIAČ