Interiéry administratívnych priestorov spoločnosti ESET

interiery administrativnych priestorov spolocnosti eset

Hlavnou myšlienkou navrhovaného interiéru je vytvorenie pravouhlého rastra, ktorý je v exponovaných miestach akcentovaný zakrivením vo všetkých osiach. Týmto spôsobom je zvýraznený hlavný vstup do administratívnych priestorov.

Priestor vstupu je ohraničený zakriveným rastrom podhľadu vytvoreného pomocou fólie Barrisol, ktorý prechádza cez zadnú stenu priestoru za pultom k podlahe.

ESET, interiér, endorfine

Recepčný pult predsadený do priestoru podlieha tomu istému konceptu. Zo stropu sú spustené svietidlá podporujúce nosnú myšlienku, ktoré pri zasvietení vrhajú na okolité plochy šesťuholníkový raster. Fólia je podsvietená, cez deň svetlo pod fóliou zvýrazňuje farbu podhľadu, v noci podhľad pôsobí ako veľkoplošné svietidlo sfarbujúce interiér na zeleno.

ESET, interiér, endorfine

ESET, interiér, endorfine

Interiéry sú navrhované na viacerých podlažiach, koncept spočíva v navrhnutí farebných jadier s grafikou vo vnútri dispozície, ktoré napomáhajú orientácií. Farba jadra prechádza aj do vnútorných hygienických priestorov, kde biela sanita pôsobí kontrastne s keramickým obkladom vo farbe jadra.

ESET, interiér, endorfine

ESET, interiér, endorfine

Kancelárie sú od chodieb oddelené presklenými priečkami s fóliovým polepom, ktorý je totožný s grafikou na jadre. Kancelárie sú navrhnuté na jednoduchom koncepte, dominuje tu biela, siva a paravány stolov vo farbe jadra. Manažment používa na miesto sivej farby hnedú vo farbe koberca, steny jadra a hnedého drevodekoru použitého v kanceláriách.

–>–>

ESET, interiér, endorfine

Téma mesiaca marec: INTERIÉRY

ESET, interiér, endorfine

ESET, interiér, endorfine

Interiéry spoločnosti ESET
autori:       
Ing. arch. Tomáš Dupkala
Ing. arch. Štefan Petras
Ing. arch. Matúš Repka
Ing. arch. Pavol Ružbarský
www.endorfine.sk

grafiky stien: mgr. art. Katarína Cermanová
stupeň PD: štúdia, realizačný projekt
rok: 2008
typologický typ: interiéry administratínvych priestorov
miesto: Aupark tower III, Bratislava

KategórieInteriérový dizajn