image 87213 25 v1
Galéria(5)

SINGULARCH privíta ateliér Bureau B+B a bude diskutovať o zeleni v mestách

Čerstvé Ovocie, Fakulta architektúry STU a Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva v Bratislave vás pozývajú na prezentáciu urbanisticko-krajinného ateliéru Bureau B+B na tému Urban Landscape / Parks In The City a diskusiu s lokálnymi hosťami, kde sa budeme pýtať "Má naše mesto málo zelene?".

4
6
SINGULARCH BUREAU B B fanpage
skola 01

B+B
Bureau B + B je ateliér urbanizmu a krajinnej architektúry, ktorý bol založený v roku 1977 v Amsterdame. Už desaťročia spája skúsených urbanistov s mladými talentami. Ich návrhy sú jasné, funkčné, ale aj poetické. Osvedčeným dizajnom hľadajú odpovede aj na aktuálne spoločenské témy. B+B tvorí na rôznych miestach a pozýva ľudí k rozvoju ich vlastného okolia. Ich otvorená firemná kultúra zabezpečuje, že každý projekt je jedinečný a mnohokrát sa líši aj zvoleným prístupom. Napriek tomu všetky projekty spája „poetická jasnosť“. Ako tvrdí B+B všetko je jasné a ľahko pochopiteľné. Rámec je silný, podrobnosti sú jemné a rafinované. Návrhy vždy obsahujú pozoruhodnú myšlienku alebo netradičný zásah, ktorý pozdvihne priestorový zážitok nad funkčné. Jasný, funkčný základ vytvára príležitosť pre emócie, hmatateľnosť a poetickú súčasť dizajnu.

Gert-Jan Wisse
Je záhradný architekt. Tvorí súčasť ateliéru B+B z Amsterdamu. Študoval na Menchester Metropolitan University, Larenstein a Amsterdam Acacemy of Architecture. Jeho motom je „krajina a verejný priestor ako médium pre ľudskú interakciu“.

diskusia: Má naše mesto málo zelene?
Zatiaľ čo kedysi bola Bratislava mestom záhrad, dnes môže verejné parky iným európskym metropolám skôr závidieť. Nie však počtom ani rozlohou. Zelené plochy v meste sú. Ale v akom stave? Aká je ich výzia a budúcnosť? Ako vznikajú a ako sa udržiavajú kvalitné zelené priestory mesta? Má Bratislava naozaj tak málo zelene alebo je problém inde? Ak sa aj vy pýtate, skúsime sa o tom porozprávať spolu s krajinným architektom Michalom Marcinovom (LABAK), Patrikom Križanským z občianskeho združenia Kmeťovo námestie, Dašou Effenbacherovou, vedúcou útvaru štrukturálnych fondov a verejného obstarávania v Novom Meste, ktorá má na starosti financovanie projektu JAMA, krajinnou architektkou Zuzanou Hudekovou, ktorá do nedávna zodpovedala za zeleň a stratégiu pre zmenu klím na bratislavskom magistráte a developerom projektu Nový háj Borisom Hrbáňom. S hosťami diskusie sa bude zhovárať Milota Sidorová, ktorá je profesionálkou pohybujúcou sa v interdisciplinárnych témach mesta a mestského plánovania.

Ing. Michal Marcinov / LABAK
Ing. Daša Effenbergerová / Bratislava – m. č. Nové Mesto / projekt: JAMA
PhDr. Patrik Križanský / OZ Kmeťovo námestie
Ing. Boris Hrbáň / Imagine Development / projekt: Nový háj
Ing. Zuzana Hudeková, PhD. / Bratislava – m. č. Karlova Ves
moderuje: Ing. Milota Sidorová, PhD.

SINGULARCH: Bureau B+B (Amsterdam, NL)
9.12.2016
Fakulta architektúry STU (Aula), Námestie Slobody 9, Bratislava
18:00 diskusia: „Má naše mesto málo zelene?“
20:00 prednáška: Bureau B+B / Gert-Jan Wisse (Amsterdam, NL)

Facebook: www.facebook.com/events/218793168551029/

SINGULARCH sa uskutoční počas Urban Market 2016 (Winter Edition), ktorý je spoplatnený sumou 3Eur. Pre voľný vstup je preto potrebná registrácia na tomto linku: https://goo.gl/forms/n1oz0CUe53PyC3Aj1