Zastávka na obratisku električiek na bratislavských Zlatých pieskoch.

Koniec obmedzeniam: Električky od pondelka premávajú po Vajnorskej

Prvá fáza obnovy jednej z nosných električkových radiál v Bratislave sa začala v októbri a skončila v decembri 2023. Koncu druhej fázy predchádzala v sobotu  25. mája skúšobná jazda električky v rýchlosti 80 km/h z Jurajovho dvora na obratisko Zlaté piesky. Dopadla úspešne.

Dopravný podnik Bratislava (DBP) o tom na informoval v sobotu sociálnej sieti. Bežná rýchlosť električky je 50 km/h. V pondelok 27. mája sa končí kombinovaná doprava autobusom na Jurajov dvor a odtiaľ do Dúbravky električkou.

K plynulosti jazdy prispela podľa DPB aj zmodernizovaná svetelná signalizácia na križovatke Vajnorská – Bojnická, na ktorej majú všetky vozidlá MHD preferenciu. Starú trať po 30 rokoch nahradili nové koľajnice a moderné nástupištia s vybavením najvyššieho štandardu.

Zastávka na električkovej trati na Vajnorskej ulici v Bratislave.
Zastávka na električkovej trati na Vajnorskej ulici v Bratislave. | Zdroj: FB DPB

DPB avizoval, že v júni sa udejú ešte drobné úpravy a dokončovanie posledných detailov na zastávkach. Na každej z nich bude moderný prístrešok s veľkou vitrínou, v ktorej cestujúca verejnosť nájde cestovné poriadky a informácie pri cestovaní.

Súčasťou zastávky budú aj moderné plnofarebné a lepšie čitateľné informačné tabule, ktoré budú zobrazovať najbližšie odchody električiek. Pre potreby zdravotne znevýhodnených DPB všetky nástupištia debarierizoval.

Modernizácia Vajnorskej radiály

Prijímateľ príspevku: DPB
Etapy: etapa  Kuchajda – Jurajov dvor – Depo Jurajov dvor (1,845 km), etapa  Jurajov dvor – Zlaté piesky (2,435 km)
Nenávratný finančný príspevok: 23 406 887,08 €
Realizácia: 10/ 2023 – koniec júna 2024