Bezplatná konferencia Stavebníctvo 2023: Nová legislatíva a digitalizácia

Termín účinnosti novej stavebnej legislatívy sa blíži. Čo sa od apríla zmení?

Všetko podstatné sa dozviete na bezplatnej online konferencii Stavebníctvo 2023: Nová legislatíva a digitalizácia.

Nenechajte si ujsť už tretí ročník konferencie, ktorú organizuje spoločnosť KROS. Čakajú Vás 3 silné diskusie, 9 zvučných mien a 2 pútavé rozhovory, ktoré vám prinesú poriadnu dávku užitočných informácii.

Prvá diskusia sa venuje Stavebnému zákonu a dopadu novej legislatívy na stavebné firmy a projektantov. Diskutovať budú predseda nového Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR Ing. Martin Hypký, advokát JUDr. Peter Kotvan, predseda SKSI prof. Vladimír Benko a predseda akademického senátu Strojníckej fakulty TU v Košiciach prof. Ervin Lumnitzer.

Prezradia, aké povinnosti čakajú projektantov, čo sa zmení pri vybavovaní stavebného povolenia, či ako sa popasovať s povinnosťou viesť stavebný denník v digitálnej forme. Venovať sa budú aj čoraz viac skloňovanému informačnému systému URBION, ktorý by podľa predsedu Hypkého mal v praxi znamenať: „že každá jedna budova, ktorá už dnes stojí, každá jedna sieť, ktorá prechádza pod zemou či každá jedna cesta, ktorou už dnes chodia autá, dostane svoju digitálnu dvojičku v počítačovej mape,“. Práve na digitálnom modeli krajiny, tzv. Digitálnej dvojičke úzko spolupracuje úrad pre územné plánovanie a výstavbu SR s predstaviteľmi Technickej univerzity v Košiciach. Pán profesor Lumnitzer, ako zástupca akademickej obce, priblíži prítomným pripravovaný digitálny model krajiny.

Počas druhej diskusie sa stretnú viceprezident BIMaS Ing. Tomáš Funtík, VDC/BIM koordinátor PROMA Ing. Dávid Sándor a garant stavebného softvéru KROS Ing. Milan Mrázek. Debatovať budú na tému Príprava a riadenie projektov budúcnosti. Dozviete sa, kam sme sa v rámci BIM na Slovensku posunuli a či ho dokážu projekčné firmy efektívne využiť v praxi. Reč bude aj o tom, v čom vidia jeho hlavné výhody.

Rozvojové a investičné zámery cestnej a železničnej infraštruktúry, to je téma tretej diskusie, v ktorej sa stretnú riaditeľ odboru stratégie a zahraničnej spolupráce ŽSR Ing. Miroslav Garaj a generálny riaditeľ NDS Ing. Vladimír Jacko. Porozprávajú o najväčších prioritách cestnej a železničnej dopravy. Prezradia aj to, ako bude štát v najbližších rokoch pristupovať k rozvoju infraštruktúry. Venovať sa budú tiež čerpaniu fondov EÚ, PPP projektom a tomu, ako nová legislatíva pomôže výstavbu zrýchliť.

Zaujali vás témy konferencie? Rezervujte si čas 19. októbra a prihláste sa na konferenciu zadarmo.

Zdroj: PR článok KROS a.s.