image 90408 25 v1
Galéria(5)

RADIK KLASIK – R – radikálna zmena prinesie nový dizajn aj úspory

Partneri sekcie:

Snažíte sa znížiť náklady na vykurovanie, a pritom máte doma stále tie „staré" liatinové radiátory? Potom je ten pravý čas. Jednoducho vymeňte starý radiátor za nový. Napríklad za model RADIK KLASIK - R, doskový radiátor, obľúbený v prípade rekonštrukcií. Umožňuje nahradiť starý radiátor bez nutnosti rezať alebo zvárať rúrky. Nové kúrenie bude vyzerať nielen efektne, ale umožní znížiť aj náklady na vykurovanie.

RADIK KLASIK   R
RADIK KLASIK   R 2
RADIK LINE KLASIK   R
RADIK PLAN KLASIK   R

Doskový radiátor na tradičné vykurovanie a jednoduchú rekonštrukciu

Hoci trh ponúka veľa riešení vykurovacích systémov, doskové radiátory zostávajú aj naďalej obľúbenou klasikou a spoločnosť KORADO ponúka tieto kvalitné vykurovacie telesá v mnohých farebných variáciách. Dizajnové úpravy dovoľujú inštalovať radiátor tak do moderných, ako aj do klasických interiérov.

Radiátor je riešením do tradičnejšie zariadených interiérov a pre tých, ktorí uprednostňujú tzv. sálavé kúrenie. Nevzhľadný článkový však už dávno nahradil doskový. Dokáže poskytnúť vysoký výkon, na rozdiel od svojho predchodcu však zaberie menej miesta, dotvára štýl bývania a tiež sa ľahšie udržiava.

Jediné, čo sa nezmenilo, je preferencia jeho farebnosti zákazníkmi, tu stále vedie tradičná biela. V prípade rekonštrukcie je výhodné použiť typ RADIK KLASIK – R, ktorý je ideálnou náhradou za starý liatinový alebo oceľový článkový radiátor s rozstupom 500 mm.

Skúsená firma zvládne nahradenie štyroch radiátorov zhruba za 5 h a investícia do nového efektívnejšieho kúrenia je navyše veľmi nízka. Razantne sa skráti aj čas návratnosti finančných prostriedkov. Nové moderné radiátory možno bez problémov kombinovať so všetkými zdrojmi tepla vrátane tepelných čerpadiel a plynových kondenzačných kotlov. Možno teda povedať, že sa hodia do každej budovy a že riešenie energetických úspor prostredníctvom výmeny radiátorov je veľmi jednoduché.

Vykurovacie telesá RADIK KLASIK – R môžete kúpiť v 13 dĺžkach od 40 do 200 cm a hĺbkach od 7 do 15 cm. Pripojovací rozstup na vykurovací systém je 50 cm. Telesá možno využiť pri ľavom aj pravom bočnom pripojení na rozvod vykurovacej sústavy.

Viac informácií o jednotlivých možnostiach nájdete na www.korado.cz.

ZDROJ: PR článok spoločnosti KORADO, a.s.