image 81220 25 v1

Čestné uznanie za energeticky úsporné riešenie v sanitárnych priestoroch

Partneri sekcie:

Čestné uznanie za najlepší exponát veľtrhu (spolu sa rozdali tri) získala aj spoločnosť Geberit. Odborná komisia ocenila v tomto prípade energeticky úsporné technické riešenie pri odstraňovaní nežiaducich pachov v sanitárnych priestoroch pri špeciálnom systéme odsávania Geberit DuoFresh, ktorý zaistí čistý a svieži vzduch v kúpeľni či na toalete, keďže dokonale pohlcuje pachy priamo z toaletnej misy.

Montáž je jednoduchá a rýchla. Systém si nevyžaduje napájanie na vzduchotechniku, čím sa výrazne líši od štandardných zariadení na odsávanie pachov. To sa aktivuje stlačením spínača schovaného za splachovacím tlačidlom. Systém sa automaticky vypína po 10 minútach, ale možno ho prerušiť aj manuálne opätovným stlačením spínača. Odsávanie pachov má tichý chod a neruší ani v noci.

Základným prvkom nového systému Geberit DuoFresh je splachovacie tlačidlo Sigma 40. Jeho súčasťou je elektronická ovládacia jednotka, uhlíkový filter a dávkovač na dezinfekčné tablety. Montuje sa na špeciálny inštalačný prvok Geberit Duofix so zabudovanou odsávacou rúrkou. Ovládacia jednotka nasáva vzduch cez vzduchové potrubie pripojené cez splachovaciu rúrku priamo na WC misu. Odsávaný vzduch prechádza cez filter s aktívnym uhlím, ktorý pohltí všetky nepríjemné pachy a zanechá čistý vzduch, prúdiaci otvormi okolo splachovacieho tlačidla naspäť do miestnosti. Systém funguje nezávisle od vonkajšieho vzduchu. Okrem pripojenia na elektrinu nie sú potrebné žiadne ďalšie stavebné úpravy okrem obvyklých pri bežnej montáži WC.

Foto: Geberit