image 87951 25 v1
Galéria(4)

Aquatherm Nitra 2017: začiatok novej éry

Partneri sekcie:

Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky sa bude konať 7. - 10. februára 2017 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.
Novo sa organizátori rozhodli na základe impulzu od vystavovateľov a požiadaviek trhu pre organizáciu veľtrhu v dvojročnom cykle.

FOTO Collavino 4308
FOTO Collavino 4328
FOTO Collavino 4499

Vhodne tak bude dopľňať prezentáciu v obore technického zariadenia budov na slovensko-českom území a s veľtrhom tejto značky sa bude v Prahe v dvojročnom období striedať. Čo z toho plynie pre návštevníkov? Slovami klasika by sa dalo povedať, že len samé pozitíva. Vystavovatelia aj organizátori tak získajú viac času a priestoru pre vytvorenie atraktívneho priestoru pre stretávanie ponuky a dopytu, a predovšetkým potom prostredie pre zapojenie všetkých piatich zmyslov, pretože zážitky „na vlastnej koži“ sú nepresnosné ani tými najlepšími technológiami.

Očakávania organizátora aj vystavovateľov sú vysoké. Pre návštevníkov sa v ďalšom roku otvorí ďalšia hala a veľtrh tak bude možné prejsť „suchou nohou“, pretože dôjde k dokonalému prepojeniu hál už od vstupu do areálu, čo bude pre návštevníkov v tomto zimnom období určite veľmi príjemné. Ihneď vo vstupnej hale bude prebiehať registrácia návštevníkov. Organizátori už v roku 2016 zmenili systém vstupného a na základe elektronickej registrácie na oficiálnom webe veľtrhu je možné získať vstupenku zdarma. Ku vstupenke návštevník obdrží zároveň sprievodca veľtrhom s kompletným zoznamom vystavovateľov a plány všetkých hál a hlavne súťažný kupón do súťaže o automobil Fiat Fiorino Combi. Výherca sa bude žrebovať ešte počas veľtrhu a to v piatok 10. 2. 2017.

Zmena organizovanie mala zrejme vplyv aj na obsadenosť veľtrhu čo do kvality i kvantity. Nárast vystavovateľov z radov domácich i zahraničných výrobcov, priamych zastúpení alebo exkluzívnych partnerov v túto chvíľu prevyšuje 30% oproti minulému ročníku. Obsadenosť v oblasti vykurovacej techniky, tepelných čerpadiel, armatúr, merania a regulácie, sanitárnej techniky a teraz aj viac posilnenej ventilačnej a klimatizačnej techniky je najväčší od roku 2013. Zoznam vystavovateľov je už teraz k dispozícii na webových stránkach veľtrhu.

Témou sprievodného programu budú už tradične úspory energií, informácie o inováciách a trendoch v obore, ale po novom tiež inteligentné technológie, ktoré sa postupne zaraďujú do všetkých úrovní užívania technických zariadení. Spájacím prvkom sprievodného programu bude aktuálna téma „budovy s takmer nulovou potrebou energie“. Nad rámec tradičných sprievodných aktivít došlo k spojeniu veľtrhu Aquatherm Nitra s jednodňovou odbornou konferenciou zameranou na prezentáciu riešení v oblasti TZB určenú pre projektantov, architektov, zástupcov developerov a ďalších stavebných odborníkov TECHFORUM 2017, ktorá sa bude konať v priestoroch výstaviska prvý deň veľtrhu, teda v utorok 7. 2. 2017. Týmto spojením dôjde k synergickému prepojením dvoch najdôležitejších akcií v odbore TZB na Slovensku.

Všetky novinky o prípravách veľtrhu sú k dispozícii na webových stránkach veľtrhu, kde nájdete aj možnosť prihlásiť sa k odberu newsletteru, a byť tak informovaný o priebehu príprav veľtrhu a všetkých novinkách, ktoré budú vystavovatelia na veľtrhu prezentovať.

www.aquatherm-nitra.com/sk/