1 Kaldewei Bathroom Hotel

Spoločnosť Marriott International vyznamenala Kaldewei ako „Sustainability Leader“ (líder udržateľnosti)

Kaldewei je prvým výrobcom sanitárneho vybavenia s najvyšším hodnotením v rámci certifikácie udržateľnosti Marriott.

Kaldewei dosiahla ako prvý výrobca kúpeľňového vybavenia najvyššie možné hodnotenie na úrovni leader (líder) v programe Marriott Sustainability Assessment Program (MSAP) spoločnosti Marriott International Inc.

Najväčší hotelový reťazec na svete tým ocenil mimoriadne úsilie nemeckého výrobcu sanity v oblasti udržateľnosti vybavenia pre gastronomické a hotelové prevádzky. MindClick Global se zaoberá zberom a vyhodnocovaním ukazovateľov udržateľnosti a pre Marriott zisťuje ekologickú stopu ich dodávateľov.

Kaldewei je dlhoročným partnerom Marriott International a jeho kúpeľňové riešenia zo smaltovanej ocele nájdete v mnohých hotelových kúpeľniach tohto reťazca. V roku 2020 prebehlo hodnotenie firmy Kaldewei v rámci programu MSAP, pomocou ktorého chce Marriott International do roku 2025 dosiahnuť v 650 hoteloch po celom svete 100 % status LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).

Hotelový reťazec chce prostredníctvom programu MSAP presadzovať výrobky, ktoré v zmysle stratégie „Marriott Serve360“ spĺňajú ciele udržateľného rozvoja. Posudzované sú sociálne a ekologické aspekty nábytku a vybavenia hotelových izieb počas ich celého životného cyklu – od surovín a výroby až po predaj a koniec životného cyklu. Dôraz sa kladie na využitie obnoviteľných druhov energie a zníženie množstva odpadu aj spotreby vody a uhlíku.

Kaldewei Hong kong bad Detail 01 1
Kúpeľňové riešenia z udržateľnej smaltovanej ocele Kaldewei presviedčajú najvychýrenejších hotelierov po celom svete. | Zdroj: Kaldewei

Recyklovateľnosť smaltovanej ocele podporuje udržateľné ciele

Kaldewei sa ako partnerovi podarilo presvedčiť hotelový reťazec svojou dôslednosťou pri používaní udržateľnej a recyklovateľnej smaltovanej ocele. Tento materiál sa totiž vyrába z prírodných surovín a je 100 % recyklovateľný. Tým Kaldewei prispieva k dosiahnutiu cieľa udržateľného rozvoja skupiny Marriott.

„Som veľmi rád, že Kaldewei dosiahla najvyššiu úroveň lídra udržateľnosti (Sustainability-Leader-Level). Cítime sa poctení a podporovaní v našom konaní tým, že sme tento status získali ako prvý podnik v sanitárnej branži. Výsledok hodnotenia je výrazom nášho desaťročia trvajúceho nasadenia v oblasti udržateľnosť v realitnom priemysle.

Zároveň je to aj potvrdenie vhodnosti nášho jedinečného materiálu smaltovanej ocele Kaldewei na udržateľné a s veľkou zodpovednosťou plánované projekty,“ komentuje úspech obchodný riaditeľ Kaldewei Roberto Martinez.

2 Kaldewei Marriott Sustainability Leader
Kaldewei Marriott „Sustainability_Leader“ | Zdroj: Kaldewei

Cenný príspevok pre životné prostredie, spoločnosť a ekonomiku

Udržateľnosť je pre Kaldewei ústredným obchodným princípom a odráža dôsledný postoj spoločnosti. Nejde pritom len o plnenie noriem a požiadaviek, ale o aj to byť priekopníkom a vedúcou silou dôležitého trendu.

„Tento úspech v rámci Marriott Supplier Sustainability Assessment Program 2020 podčiarkuje naše hospodárenie založené na základných hodnotách a zodpovednom vedení spoločnosti. Sme hrdí na to, že prostredníctvom našich kúpeľňových riešení významne prispievame k zdravšiemu životnému prostrediu, lepšej spoločnosti aj ekonomike,“ hovorí Roberto Martinez.

Marriott International je najväčší hotelový reťazec na svete a v oblasti udržateľnosti je absolútnym lídrom v branži. Program MSAP podčiarkuje veľké úsilie v oblasti ekológie a sociálnej transparentnosti skupiny Marriott International. „Vyznamenanie „Sustainability Leader“ (líder udržateľnosti) nás aj naďalej motivuje k tomu, aby sme ako špecialisti pokračovali v nastúpenej ceste, a potvrdzuje budúcnosť recyklovateľných materiálov, akým je naša smaltovaná oceľ.

Kaldewei tak napomáha transformácii na obnoviteľné hospodárenie a podporuje zmenu v medzinárodnom hotelierstve smerom k udržateľným a na budúcnosť orientovaným konceptom,“ sumarizuje Roberto Martinez.

www.kaldewei.cz

Zdroj: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG.