Riešenie od Kaldewei pre kúpeľne progresívneho hotelového projektu „room2“ v londýnskej štvrti Chiswick

Ústredným bodom konceptu je udržateľnosť a energetická účinnosť.

Nemecký výrobca kúpeľňového vybavenia Kaldewei spolupracuje s britskou skupinou Lamington Group, progresívnou developerskou spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na výstavbu hotelov a ubytovacích zariadení. Kúpeľňové riešenia od Kaldewei sú súčasťou udržateľne  koncipovaného hotelového projektu „room2“ vo štvrti Chiswick v Londýne.

Nová budova takzvaného hometelu, nového typu ubytovania, sa môže pochváliť až o 89 percent nižšou spotrebou energie v porovnaní s väčšinou ostatných hotelov v Spojenom kráľovstve. Na hotelovú prevádzku sa v maximálnej miere využívajú obnoviteľné zdroje energie.

Všetku energiu potrebnú na vykurovanie, varenie a ohrievanie vody dodávajú solárne panely a tepelné čerpadlá. Ďalšími zdrojmi energie sú veterné, solárne a vodné elektrárne mimo hotelového areálu. Projekt room2 v Chiswicku je prvým hotelom na svete, ktorý zverejnil vlastnú bilanciu CO2 a usiluje sa o nulovú bilanciu emisií v rámci celej svojej životnosti.

Zdroj: Chiswick Cayonoplan

„Hometel“ je nový výraz, ktorý vznikol spojením slov „hotel“ a „home“ (domov). Tento termín vyjadruje skutočnosť, že projekt room2 spája komfort hotela s pohodlím vlastného domova. Podstatou konceptu je udržateľnosť a energetická efektivita, tvorcovia dizajnu sa inšpirovali nekonformným hnutím Arts & Crafts.

Hometel room2 vo štvrti Chiswick chce svojim hosťom ponúknuť niečo, čo pôsobí opravdivo a autenticky. Vzniklo tak prostredie, ktoré vymenilo plasty za prírodné materiály a recyklovateľnosť, ako je praný ľan, recyklované drevo či produkty miestnych výrobcov.

Všetko od nábytku cez osvetlenie či armatúry až po koberce bolo starostlivo vybrané s ohľadom na ekologické aspekty, udržateľnosť a bilanciu CO2. V kúpeľni teda padla voľba na materiál smaltovaná oceľ.

Zdroj: Chiswick Cayonoplan

Priekopnícky projekt stavia na recyklovateľné kúpeľňové riešenia od Kaldewei.

Zariadenie izieb pre hostí je výstredné a štýlové zároveň: prepája dokonalé remeselné spracovanie s modernými prvkami pre úsporu energie. Všetkých 86 izieb je vybavených extra plochou sprchovou vaničkou Cayonoplan s krytom odtoku a odtokovým systémom Kaldewei.

Povrch predmetov v odtieni alpská biela sa dokonale hodí k elegantnému charakteru kúpeľní. Navyše je extrémne odolný, takže ho možno poškrabať jedine diamantom. Vďaka jednoduchej údržbe smaltovaného povrchu možno bez väčšej námahy odstrániť škvrny od vody či vodný kameň.

Zdroj: Chiswick Cayonoplan

Kaldewei je pre tento pokrokový projekt tým pravým partnerom, pretože sa v oblasti ochrany životného prostredia angažuje už niekoľko generácií. Všetky výrobky značky Kaldewei sú vyrobené zo 100-percentne recyklovateľnej smaltovanej ocele.

V minulom roku spoločnosť Kaldewei urobila ďalší krok ku klimatickej neutralite: časť svojich kúpeľňových riešení začala vyrábať z ocele bluemint® s emisiami CO2 zníženými až o 70 percent. Okrem toho sa Kaldewei dlhodobo angažuje aj v programe Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) zameraného na ochranu morí a vo Vietname podporuje projekt, ktorý má zabrániť tomu, aby sa riekami a kanálmi delty Mekong každoročne dostávalo do mora obrovské množstvo plastov.

Zdroj: Chiswick

Zvyšovanie energetickej účinnosti a ochrana zdrojov

Z rovnakého myšlienkového základu a úsilia o udržateľnosť vychádza aj projekt room2 Chiswick. Stavia na šetrných technológiách, čiastočne navrhnutých vlastným vývojovým tímom, v záujme dosiahnutia príkladnej energetickej účinnosti. Nový hometel má dve laboratóriá, ktoré zhromažďujú dáta o spotrebe vody a energií a tiež o kvalite ovzdušia. Tie sa potom prepájajú s informáciami z bežnej prevádzky a pomáhajú tímu room2 Chiswick aj naďalej zlepšovať energetickú účinnosť.

V najvyššej možnej miere a s maximálnou šetrnosťou sú využívané lokálne obnoviteľné zdroje energie. Napríklad sprchy s veľmi nízkym prietokom spotrebujú menej vody vďaka prevzdušňovacím armatúram.

Osvetlenie a ďalšie zariadenia v celej budove sú vybavené pohybovými snímačmi, čo umožňuje ešte efektívnejšie využitie energie. „Modrá strecha“ zadržujúca dažďovú vodu znižuje lokálne záplavy tým, že v prípade potreby dokáže pomaly odviesť až 50-tisíc litrov vody zo zrážok.

Zelená strecha je pokrytá 200 tonami zeminy a sú na nej vysadené divorastúce kvety na zvýšenie rozmanitosti druhov a absorbovanie  CO2, ponúka tiež miesto pre včelie úle či hmyzie hotely.

Zdroj: Chiswick Cayonoplan

Kaldewei je pre tento projekt dokonalým partnerom, pretože jeho portfólio zahrňujúce viac ako 600 kúpeľňových riešení zo smaltovanej ocele, z ktorých niektoré získali prestížne ocenenia, je vďaka svojej všestrannosti a flexibilite optimálnou voľbou pre akýkoľvek kúpeľňový dizajn.

Všetky kúpacie vane, extra ploché sprchové vaničky a umývadlá zo smaltovanej ocele sú vyrobené z prírodných surovín, majú mimoriadne dlhú životnosť a na konci svojho životného cyklu ich možno vrátiť späť do kolobehu materiálov.

V kombinácii s úsilím o udržateľnosť sa výrobky Kaldewei stali ideálnym riešením pre kúpeľne realizované skupinou Lamington Group v projekte room2 Chiswick.

www.kaldewei.cz

@Kaldewei

Kaldewei_official

KaldeweiWorldwide

Zdroj: Kaldewei CS, s.r.o.