Kúpacia vaňa MEISTERSTÜCK pre malé i veľké kúpeľne

Zdroj: Kaldewei

Kaldewei prichádza s novou voľne stojacou vaňou OYO DUO od dizajnéra Stefana Dieza.

Kaldewei predstavuje nový MEISTERSTÜCK OYO DUO – ďalší majstrovský kúsok od mníchovského dizajnéra Stefana Dieza v podobe voľne stojacej kúpacej vane. Nemecký výrobca kúpeľňového vybavenia chce na jej príklade ukázať, že ani v menších kúpeľniach sa nemusíte vzdať luxusu a udržateľnosti.

Aby OYO DUO dokonale vynikla a vaša vlastná kúpeľňa sa premenila na súkromné kúpele, nepotrebujete mať priestor s veľkosťou obývačky či luxusný loft. Na svojej premiére na Flourisalone v Miláne tento MEISTERSTÜCK zožal veľký obdiv medzinárodného publika. Nová kúpacia vaňa od Kaldewei tu bola súčasťou výstavy „Design Forever“, ktorú usporiadal magazín Elle Décor Italia. Nasledovať bude oficiálne uvedenie OYO DUO na trh.

Kaldewei Oyo Duo Schwarz Matt
Kaldewei Oyo Duo Schwarz Matt | Zdroj: Kaldewei

Tento MEISTERSTÜCK prepája organický, prirodzený dizajn s nekompromisne dlhou životnosťou recyklovateľnej smaltovanej ocele Kaldewei. OYO DUO je úplne nový kľúčový výrobok zo sveta LUXSTAINABILITY od Kaldewei.

Rodinná firma v tomto svojom koncepte prepája formu a dizajn s udržateľnosťou a ochranou zdrojov. Stefan Diez všetky tieto aspekty využil na vytvorenie efektnej dizajnovej skulptúry. Oválna vaňa, ktorá akoby plávala v priestore a takmer sa chystala vzlietnuť, sa harmonicky začleňuje do interiéru každej kúpeľne vrátane tých malých.

Stefan Diez však tiež kladie dôraz na to, aby bolo neskôr možné všetky súčasti bez problémov vrátiť do kolobehu surovín a materiálov. Známy dizajnér tak spolu s Kaldewei vytvoril výrobok, ktorý umne popularizuje a sprístupňuje oba dôležité aspekty, luxus aj udržateľnosť.

Dvojstenná voľne stojaca vaňa, inšpirovaná estetikou japonského porcelánu, je zo 100 percent zhotovená z recyklovateľnej, a teda udržateľnej smaltovanej ocele. Precízne vyhotovenie je možné jedine vďaka vrcholnému umu nemeckých inžinierov.

Kaldewei Oyo Duo
Kaldewei Oyo Duo | Zdroj: Kaldewei Oyo Duo

Vnútorný tvar KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO ponúka vďaka dlhoročným skúsenostiam KALDEWEI najvyšší komfort pri ležaní vo vani a súčasne možnosť ekologicky zodpovedného prístupu k spotrebe vody. Vonkajší tvar vane stelesňuje predstavu elegancie, ľahkosti a prirodzenosti.

Oválny dizajn pripomína akúsi fotografickú momentku, ktorá zachytáva tvar voľne plynúci priestorom práve vo chvíli, keď sa dotkol zeme. Akoby sa stále vznášal a súčasne bol plný napätia. Stáva sa tak výrazom rešpektu k použitému materiálu.

„Vaňa MEISTERSTÜCK OYO DUO je moderná a nadčasová zároveň. Nie je to módny výstrelok, ale výsledok procesu. Pôsobí, akoby pôvodne plynúca, tekutá forma „zmrzla“ v okamihu, keď sa dotkne zeme,“ vysvetľuje Stefan Diez.

Kaldewei Oyo Duo | Zdroj: Kaldewei

MEISTERSTÜCK OYO DUO je dostupná v dvoch veľkostiach v alpskej bielej farbe i v mnohých ďalších ušľachtilých odtieňoch kolekcie Coordinated Colours od Kaldewei. Možno ju tak ideálne začleniť do akejkoľvek kúpeľne.

www.kaldewei.cz

@Kaldewei

Kaldewei_official

KaldeweiWorldwide

OYO DUO – Meisterstück OYO DUO | KALDEWEI

Zdroj: PR článok Kaldewei CS, s.r.o