KALDEWEI zlepšuje udržateľnosť v luxusnom kúpeľňovom dizajne s novou oceľou bluemint® od Thyssenkrupp

Ahlenský výrobca sanitárneho vybavenia prichádza do špecializovaných predajní s novým produktovým radom „KALDEWEI nature protect“, ktorého špičkové výrobky sú z ocele šetrnej k životnému prostrediu a klíme.

Začiatkom októbra zahájil Kaldewei s použitím ocele bluemint® od Thyssenkrupp novú éru výroby sanitárneho vybavenia. Teraz už prvé prémiové výrobky z ocele šetrné ku klíme prichádzajú na trh. Spoločnosť Thyssenkrupp dokázala pri výrobe ocele znížiť emisie CO2 o 100 %.

Ak započítame emisie z činností, ktoré predchádzajú vlastnej výrobe, ako je ťažba a preprava surovín, má konečný produkt podľa medzinárodne uznávaného protokolu Green House Gas (GHG) o 70 % nižšiu uhlíkovú stopu.

U vybraných predajcov si môžete teraz zakúpiť v limitovanej edícii umývadlovú misu Miena, vaňu Puro a Puro Duo, ako aj novú extraplochú sprchovú vaničku Superplan Zero so značkou nového produktového radu KALDEWEI nature protect.

Zdroj: Kaldewei

Touto novou oceľou so zníženými emisiami CO2 dáva Kaldewei svojim zákazníkom možnosť vybaviť udržateľne plánované stavebné projekty kúpeľňovými riešeniami zo smaltovanej ocele šetrnej ku klíme, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou výrobkov a najmä dobrou bilanciou CO2. Všetky výrobky sú navyše 100 % recyklovateľné.

„S limitovanou edíciou KALDEWEI nature protect môžeme našim zákazníkom ponúknuť kúpeľňové objekty s výnimočne nízkou uhlíkovou stopou. Prémiové produkty, v ktorých sa snúbi moderný luxus v podobe ušľachtilých materiálov a pôsobivého dizajnu s udržateľným myslením a konaním. Nazývame to ‚luxstainabilityʻ,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Franz Kaldewei.

Zdroj: Kaldewei

„Luxstainability“ neznamená nič iné ako spojenie našich ťažiskových trendov – luxusu a udržateľnosti. Pre Kaldewei je toto slovo synonymom stratégie orientovanej na budúcnosť v rámci celého procesu výroby sanitárneho vybavenia. Oba aspekty, luxus a udržateľnosť, sú z pohľadu výrobcu rozhodujúcimi faktormi nadčasového kúpeľňového dizajnu.

Všetky produkty limitovanej edície KALDEWEI nature protect sú označené laserovým logom. Už sme dostali prvé objednávky z maloobchodu i z oblasti projektových dodávok. KALDEWEI bude spoločne so svojimi partnermi pokračovať v presadzovaní témy udržateľnosti aj v budúcnosti.

Zdroj: Kaldewei

A už dnes existujú v podobe konceptu „nature protect“ klimaticky šetrné riešenia smerujúce k nulovým emisiám. Tieto snahy možno chápať aj ako príspevok našej spoločnosti k dosiahnutiu cieľa 1,5 stupňa, ktorý podpísalo 195 štátov na parížskej klimatickej konferencii OSN a ktorý je v platnosti od roku 2019.

www.kaldewei.cz

Zdroj: Kaldewei CS, s.r.o.