Filigránové stropy Leitl 06
Galéria(10)

Filigránové stropy zaručujú rýchly a teda hospodárny postup výstavby

Partneri sekcie:

V súčasnosti sú už ekonomicky výhodnejšie ako monolitické stropy, resp. poloprefabrikované stropy nosník+vložka, bez zohľadnenia rýchlosti výstavby.

Filigránové stropy Leitl 01
Filigránové stropy Leitl 02
Filigránové stropy Leitl 03
Filigránové stropy Leitl 04
Filigránové stropy Leitl 05
Filigránové stropy Leitl 06
Filigránové stropy Leitl 07
Filigránové stropy Leitl 08

Rýchlosť a kvalita výstavby sú rozhodujúce

Čo trápi, okrem iného, v súčasnosti stavebné spoločnosti? Je to nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, ktorý sa v budúcnosti bude iba prehlbovať. Riešením je prefabrikácia! Prefabrikácia v rozumnej miere, to je polomontovaný strop vytvorený z filigránovej dosky a monolitickej dobetonávky na stavbe (v minulosti nazývaný aj PREDOS).

Takéto progresívne riešenie výrazne znižuje potrebu tesárov a železiarov na stavbe, urýchľuje a skvalitňuje proces výstavby. Na stavbe odpadá potreba celoplošného debnenia a pokládky spodnej výstuže, toto dostanete priamo na stavbu a v dielenskej kvalite. Množstvo výstuže ukladanej na stavbe sa obmedzuje na minimum. Montáž stropných dosiek je rýchla a realizuje sa priamo z dopravného prostriedku.

Filigránový strop skĺbuje v sebe výhody monolitickej konštrukcie, t.j. statické a dispozičné možnosti a prefabrikovanej konštrukcie, t.j. rýchlosť výstavby a dielenskú kvalitu. Filigránový strop je možné použiť pre všetky druhy stavieb v bytovej, občianskej a priemyselnej výbave.

Filigránové stropy Leitl 05
Zdroj: Leitl Slovakia

Riešenia „namieru“

Výroba filigránového stropu je „namieru“, je možné vyrobiť rôzne tvary, umiestniť otvory, osadiť kotevné prvky príp. inštalačné elektrokrabice. Je možné vytvoriť krížom armované dosky a spojité dosky.

Filigránový strop umožňuje jednoduchú náväznosť na okolité konštrukcie (balkóny, schodiská). Priamo do filigránovej dosky balkóna je možné osadiť ISO termokoše, nie je potrebné drahé a časovo náročné obizolovanie celého balkóna, ktoré vzhľadu budovy určite nepridá. Na povrchovú úpravu podhľadu postačuje stierka.

Filigránové stropy Leitl 02
Zdroj: Leitl Slovakia

Náš servis Vám spríjemní výstavbu

Pri jednoduchších stavbách (RD, bytové domy) vieme navrhnúť filigránový strop na základe PD architektúry, pri zložitejších stavbách, v súčinosti so statikom stavby, na základe zaťaženia, plochy výstuže resp. statických údajov od statika stavby. Vieme navrhnúť zmenu z monolitického systému na filigránový strop a urobiť cenové porovnanie filigrán vs. monolit.

Pri objednávke je samozrejmosťou podrobný kladačský plán, podľa ktorého bez problémov poukladáte dosky, resp. položíte potrebnú výstuž.

Filigránové stropy Leitl 08
Zdroj: Leitl Slovakia

Vencový uholník – efektívne riešenie debnenia venca

Na ďalšie zefektívnenie výstavby Vám ponúkame Vencové uholníky. Použitím týchto uholníkov rýchlo a jedným krokom vyriešite debnenie, osadenie tepelnej izolácie a oddebnenie venca.

Viac informácií a príklady realizácií na:
www.leitl.sk
0910 549 559
Leitl Slovakia s.r.o
Krajná cesta 783/10
930 39 Zlaté Klasy

ZDROJ: PR článok spoločnosti Leitl Slovakia s.r.o